Niedziałający wentylor chłodnicy

ja37

V.I.P.
Posty: 6030
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#11

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Sprawa prosta do zmierzenia.
Na wtyczce od czujnika z chłodnicy na jednym kablu musi być masa, a na drugim +12V(po włączeniu stacyjki).
Ustal, co zginęło.

Piterw

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 02 paź 2008, 9:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Piterw »

Witam.Mam podobno problem wiec odnowie temat.Dziś miałem sprawdzany poziom co2 w cieczy chłodzącej-rozgrzano silnik a wentylator sie nie właczył a ciecz zrobiła mi wybuch wulkany (bo wiadomo korek odkrecony do sprawdzenia).Teraz przed domem było ponad 100 stopni i wentylator nawet sie nie ruszył.Co musze sprawdzic żeby wiedziec co jest nie tak.Silnik x16sz astra 93 rok kombi.Co powinienem sprawdzic?tylko ta wtyczke co jest na wentylatorze?Gdzie jest czujnik temperatury?Sprawdzałem bezpiecznik w skrzynce ale jest ok,przekażnika nie znalazłem.Prosze o pomoc

Grochu

Astro-maniak
Posty: 66
Rejestracja: 11 lis 2008, 13:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: Grochu »

Piterw wyrzej masz odpowiedz co sprawdzić. U mnie jest tak, że nie zawsze się włącza wentylator i raczej zaczne od wymiany czujnika bo na wtyczce napięcie i masa jest.

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

Piterw, wentylator powinien sie wlaczyc przy 107* . temp wrzenia plynu jest znacznie wyzsza niz wody i powinien sie wlaczyc w okolicy polowy drogi do czerwonego pola . jak zdejmiesz wtyczke z wlacznika termicznego i zewrzesz w niej piny to powinien sie wlaczyc na wlaczonym zaplonie (uwaga na palce ). wlacznik term. masz po lewej str chlodnicy w dolnej czesci zdejmij wtyczke i zewrzyj piny . potem wlacz zaplon i went.powinien pracowac nawet na zimnym silniku .
marpas 1954

ODPOWIEDZ