zawiasy w przednich lewych drzwiach

ja37

V.I.P.
Posty: 6033
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#11

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Ja też czekam, bo mam u siebie do wymiany.

zidan

Astro-maniak
Posty: 351
Rejestracja: 25 gru 2006, 16:48
Imię: Adam
Silnik: c20ne
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk Bobrowice
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: zidan »

wiec tak byłem dzisiaj i w moim przypadku nie była to tak prosta sprawa ale mechanior powiedzial ze to raczej normalne . teoretycznie swoznie sie wybija i wklada nowe wczesniej wszystko przesmarowując ale... U mnie musiał do kazdego sworznia dospawać kawałek drutu i ciągnąć za drut zeby go wyjąć. mowił ze patent opracowany i w wiekszości aut ze sworzniami w zawiasach tylko tak da sie stare wyjąć. ogólnie potrzebne są 2 osoby do tej czynnosci młotek jakiś wybiijak smar i jeżeli pojdzie to jest ok a jak nie to tak jak wyzej napisałem migomat i jechane za całośc operacji 100:( ale sam bym sobie nie poradził stary sworzeń mam w domu i jest to jedna wielka rdza pozdr

a a co do blaszek o jest to elemencik wstawiony pomiedzy zawaias drzwi a zawias który wystaje z samochodu cos jakby podkladka foty juz założonego wstawie wieczorkiem

SeloD

Astro-maniak
Posty: 1835
Rejestracja: 21 sty 2009, 21:43
Imię: Krzysztof
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B16XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: SeloD »

Hej;) Chcialbym sie podpiac pod temat poniewaz nie chce zakladac nowego.
Otóż lewe przednie drzwi przy otwieraniu tak jakby.. przeskakuja na zawiasie wydajac charakterystyczne stukoty ("tyk tyk tyk" - jednostajne a szybkosc zalezna od otwierania ). Jest to wg mnie cos z zawiasem:/ spotkaliscie sie juz moze z czyms takim? pozdrawiam ;)

Usunięty użytkownik 3235

#14

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

U mnie było podobnie, tylko w momencie prawie pełnego otwarcia drzwi słychać było to "tyknięcie", wymieniłem sworzeń na ograniczniku i po tym już nic nie słychać.

SeloD

Astro-maniak
Posty: 1835
Rejestracja: 21 sty 2009, 21:43
Imię: Krzysztof
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B16XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: SeloD »

mhy... sprawdze to w ten weekend. zaczyna mnie to juz irytowac;) dzieki

[ Dodano: 2009-03-17, 11:56 ]
Ponieważ pogoda nie dopisywała problem moich drzwi powraca dopiero teraz. Planuje w nastepny weekend podlubac przy drzwiach- smarowanie prowadnic szyb itp. Ale nadal nie bardzo wiem co z tym tykaniem. Do mechanika chwilowo nie mam czasu jechac. Postaram sie nagrac filmik lub chociaz sam dzwiek otwieranych drzwi. Moze cos poradzicie?

[ Dodano: 2009-03-19, 14:29 ]
analyzer64 pisze:U mnie było podobnie, tylko w momencie prawie pełnego otwarcia drzwi słychać było to "tyknięcie", wymieniłem sworzeń na ograniczniku i po tym już nic nie słychać.
Hmm chyba sie juz pogubilem. Sworzeń jest w zawiasie prawda? poprostu taki pret 3majacy zawias do karoserii..... a gdzie on jest w ograniczniku? musze rozebrac boczki w drzwiach?

ODPOWIEDZ