Gdzie i jak czyli Nagrzewnica

Majki_wb3

Gdzie i jak czyli Nagrzewnica

#1

Nieprzeczytany post autor: Majki_wb3 »

Mam taki problemik zwiazany z ogrzewaniem w Oplu. Wiem ze teraz jest cieplo ale gdy jest zimno na dworzu mam problem temperatura nawiewu. Wskaznik temperatury wkazuje na 90*C lecz w "kabinie" jest zimno. A dokladniej leci zimne powietrze z nawiewu od strony kierowcy a od strony pasażera leci gorące. Wie ktos moze jak wymienic nagrzewnice, albo czy przeczyszenie jej cos da? Samochod jest z 1994r. Przepraszam jak zamiescilem swoj problem w zlym dziale czy cos, ale jestem tu nowy

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

a jak to się ma ze środkowym nawiewem? i na jakim ustawieniu nawiewu? chodzi mi o te ustawienia szyba, pasażer, nogi itd

[ Dodano: 2007-04-24, 23:26 ]
tu masz opisane jak wymienić nagrzewnicę [External Link Removed for Guests]

tylko że wymiana tej chłodniczki raczej nic nie da skoro leci ciepłe powietrze z jednego nawiewu

pablo267

Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 04 kwie 2007, 16:52
Imię: Paweł
Auto: Opel Astra F
Silnik: 1.4
Lokalizacja: okolice krk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: pablo267 »

jezeli z boku leci cieple a ze srodka zimne to normalka w astrach:) ale jest na to sposob dokladnie co i jak masz opisane na stronie [External Link Removed for Guests] ->technika -> napraw to sam i poszukaj artykulu Sposób na ciepło ze środkowego nawiewu w Astrze I zrob tak jak jest napisane i po problemie tez tak zrobilem i nie raz mam az za goraco w aucie:) pozdrawiam

ale od strony kierowcy jak leci zimne to nie mam pojecia pewnei nagrzewnica siadla

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

no ale kolega nic nie napisał o środkowym dlatego nie chciałem nic piać o tym - jeśli jeden nawiew grzeje to na moje nagrzewnica jest ok - myslę po prostu że trzeba by było zobaczyć te wszystkie kanały którymi leci powietrze czy wszystko jest z nimi ok

Majki_wb3

#5

Nieprzeczytany post autor: Majki_wb3 »

Juz wczesniej czytalem tu na forum ze z sierodka to standard ze nie leci cieple. Wydaje mi sie ze nagrzewnica sie "zapyziala", nigdy nie czyszczona. Moze tez tak byc ze moze pol jest w miare "przelotowej" a drugie pól zapiepszone brudem itd. Dzieki za pomoc, napewno bede sie bawil w wymiane nagrzewnicy bo teraz jest cieplo i mozna

ODPOWIEDZ