dziwny odgłos

Sander

dziwny odgłos

#1

Nieprzeczytany post autor: Sander »

Witam

mam Opla Astre 1.4 60KM 93/94r. 146 tyś. km i pewien problem. Gdy silnik chodzi na wolnych obrotach słychac w tle taki dziwny odgłos - buczenie. Tak jakby jakas spreżareczka chodzila czy cos w tym stylu. Po prostu nie znam sie na tym. Gdy silnik chodzi na wyzszych obrotach to tego nie slychac. Prosilbym o jakakolwiek pomoc. Moze to pompa wodna?


Pozdrawiam!

Gość

#2

Nieprzeczytany post autor: Gość »

witam po pierwsze jeśli buczy moze to być dziurawy wydech najlepszym sposobem jest na odpalonym silniku zatkać szmata rure wydechową i usłyszysz czy jest szczelna czy nie ,jeśli to nie to to sprawdz czy wydech gdzieś ci nie dotyka budy tez jest wtedy buczenia ,a jeśli to nie to to napisz z kąd dokładniej dochodzi to buczenia z przodu ?środka? czy tyłu ?
pozdro :m

Sander

#3

Nieprzeczytany post autor: Sander »

nie to nie wydech. Ten odgłos dochodzi z przodu spod maski

Adamo

Astro-maniak
Posty: 287
Rejestracja: 23 lut 2007, 6:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Adamo »

Sander pisze:Ten odgłos dochodzi z przodu spod maski
ja miałem z pod maski odgłos jakby turbo doładowania (chyba tak się to kiedyś zwało). Czyli podobny jak ty odgłos spod maski. Problem był z alternatorem, padły łożyska i huczał, miał opory aby się kręcić co powodowało właśnie te huczenie, po paru dniach padł, wtedy się okazało że to alternator.

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

to sprawdz jak kolega opisła może to być łożysko w alternatoże lub pompa wody bo też lubi zachuczeć
pozdro :m

chiken

Astro-maniak
Posty: 391
Rejestracja: 07 lut 2007, 9:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: chiken »

otworzyć mache i nasłuchiwać skąd pochodzi ten dzwięk :mrgreen:
==================
Marka: Opel Astra F Caravan
Rok: 1999
Silnik: X14NZ 60KM
Kolor: KingsBlue :)
LPG-->brak-->i dobrze
===============

Fear82

#7

Nieprzeczytany post autor: Fear82 »

Witam wszystkich ja mam ten sam problem z alternatorem najpewnie też siada łożysko bo pomimo to , ze pasek jest napręzony piszczy mi praktycznie na każdym biegu.
A może to co innego co o tym sądzicie. Jeszcze jedno pytanie. Jakie łożysko się tam znajduje chodzi mi o oznaczenie.

Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

To alternator ja tak samo mialem jakbym z turbo jezdzil radze szybko to naprawic bo potem bedzie pyk i po ladowaniu
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

ODPOWIEDZ