POMOCY!! ASTRA F 1.4i + LPG szarpanie i nietylko.

Gość

POMOCY!! ASTRA F 1.4i + LPG szarpanie i nietylko.

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam jestem świeżą osobą na naszym forum. Jestem posiadaczem Opla Astry F hechbeck 1.4i z katalizatorem silnik 8 zaworowy wtrysk multitec z instalacja LPG rocznik 95 przebieg 150tys. mam z moim opelkiem kilka problemów.

1. kiedyś a w zasadzie w maju zatarłem pompe paliwa! wymieniłem na
[External Link Removed for Guests] !
i wydawało sie ze jest ok! Jednak z czasem zauważyłem straszne szarpniecie podczas ruszenia! i poszarpywanie czasami mocne czasami kilka małych w trakcie jazdy (głównie przy przyspieszaniu). wszystko wskazuje na układ paliwowy ! może za małe ciśnienie paliwa! nie wiem ale wymieniłem pomke paliwa filtr powietrza i nadal to samo. Czyściłem silniczek krokowy na "błysk" - nie pomogło. dodam że poł roku temu wymieniałem wtryskiwacz na nowy. zaglądałem do niego dzisiaj i wyglada na nowke w stosunku do starego ( po poł roku) Wymieniałem jakoś poł roku temu również świece tydzień temu kable WN. - oczywiście to co napisałem dotyczy jazdy na benzynie. na gazie jest wszystko wpożadku.

2. rano silnik zimny odpalam i słychaćjakby był wydech nieszczelny. Tłumik zamiast dmuchać jednolicie to wypuszcza spaliny jak traktor dodajesz gazu to słychać jakby chodził jak traktor - ale dźwiek taki metaliczny wydaje mi sie ze wydech. - przy tym auto jest słabo i troszke poszarpuje na lpg lekutko. dadam ze mialem dzióre w tłumiku która zespawałem. ale był w środku w opłakamym stanie wysypałem z niego co sie dało zespawałem i założylem moze to jest przyczyną? jak sie silniczek nagrzeje po przejechaniu 1km 2km wszystko jest ok silniczek jest zrywny dynamiczny niesłychać strzelania z rury itd.

3.zauważyłem ,że przy gwałtownym dodawaniu gazu np ręka chwytajac za drązek przepustnicy pod maska silnik sie zadławia po czym dopiero wskakuje na odpowiednie obroty. przy pracy silnika na gazie nie ma takiego zadławienia silnik chwyta obroty momentalnie....

nie wiem co to może być naczytałem sie o zaworze recyrkulacji ERG którego chyba w moim silniku nie ma (cx14 bodajże) o czujniku ciśnienia bezwzglednego .. tylko nie wiem czy to ma jakiśwpływ czy nie czy obciażenie silnika ma wpływ na ciśnienei ktore może powodować np szarpanie ( mowa o pkt 1.)


Prosze WAS wszystkich o pomoc...

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

Aifam86 pisze:Opla Astry F hechbeck
:shock: nowy model :roll: :?:
Aifam86 pisze:straszne szarpniecie podczas ruszenia! i poszarpywanie czasami
A może to sprzęgło..... :P
Aifam86 pisze:był w środku w opłakamym stanie wysypałem z niego co sie dało
Nowy to ok. 150 pln z gw. na 3 lata :roll:
Aifam86 pisze:(cx14 bodajże)
Sprawdź pod maską :evil:

A teraz na poważnie: poszukaj na tym forum o podobnych problemach- jest dużo :!: Pozdro...

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Dzieki za rade... nic innego nie robie jak czytanie od tygodnia podobnych postów. Jednak postanowiłem napisać własnego. Prosze jeszcze raz o pomoc :?

Awatar użytkownika
Snick_21

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 24 mar 2008, 17:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Snick_21 »

Witam. Sluchaj sprawdź świece, przewody itp. bo ja miałem podobną sytuacje i okazalo sie ze mialem popalone świece...stad szarpanie na drodze i podczas ruszania...moze akurat Ty masz to samo.

bartobbb

Astro-maniak
Posty: 119
Rejestracja: 01 kwie 2008, 12:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: bartobbb »

piszesz że wymienileś pompke paliwa, filtr powietrza, a filtr paliwa? Jak masz zapchany to wiadomo że auto jedzie jak kangurek, muli i się dusi. Mialem to samo, winny byl filtr

Gość

#6

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Sorki zapomniałem dodać że wymieniłem 3 dni temu filtr paliwa i nadal to samo... dziś zajrzałem w czujnik położenia przepustnicy... niestety jest to zwykły potencjometr w dodatku bez obsługowy wiec jeśli jest uszkodzony to inaczej jak wymiana tego nie sprawdzę. Podobnie czujnik ciśnienia bezwzględnego...

Dziś sprawdzę wydajność pompy paliwa. nie wiem ale nie daje mi to spokoju możę kupiłem jakaś lipną?? :evil:

[ Dodano: 2008-07-03, 11:55 ]
jeśli chodzi o przewody WN to wymieniałem je w piątek tydzień temu świece jakiś poł roku temu.... ale jeśli była by to ich wina to na LPG robiłby to samo. a chodzi jak zegarek. Tylko na benzynie mi tak świruje zawsze przy ruszaniu kiedy chce mocno przyśpieszyć.

GERY1835

Astro-maniak
Posty: 114
Rejestracja: 29 cze 2008, 14:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zagórze
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: GERY1835 »

czy wyswietla ci sie pomaranczowa kontrolka?podepnij techa.
z powazaniem:gery lee

Gość

#8

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Dziś byłem na diagnostyce komputerowej i wskazało bogata mieszanke - sonda lambda.. ale to juz mi sie kiedys pojawialo jak jeszcze nei szarpał na benzynie... to wykryło przy wyborze silnika c14n rocznik 92-94.. Mooj jest 95 . wiec kazałem mu wybrac moj rocznik ale wtedy symbole silnika sie nie zgadzaly byly troche inne c14nfs czy cos takiego wtedy wstazał troche wicecej błedów.

Błąd ECU
obwód pary przy pompie paliwa ??? o co chodzi??
przekaźnik pomy paliwa... ale słychac jak sie załacza wiec ??

Krzysiek11

Astro-maniak
Posty: 110
Rejestracja: 28 gru 2007, 18:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Leszczyny
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Krzysiek11 »

obwód pary przy pompie paliwa ??? o co chodzi??
Pod prawym przednim błotnikiem jest pucha przez którą do zbiornika dopuszczane jest powietrze ,tym reguluje elektrozawór,który jest przy silniku(może nie działa).
przekaźnik pomy paliwa... ale słychac jak sie załacza wiec ??
O co chodzi?(czy auto działa normalnie?)

[ Dodano: 2008-07-05, 14:34 ]
A czy słychać też pompę paliwa?
Umiesz zapalić na benzynie?

stecykpiecyk

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 16 cze 2008, 7:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: stecykpiecyk »

siemka, jezeli chodzi o to szarpanie to mialem identyczny problem ale w uniaku, pierwsza mysl to byla taka ze wybralem sie do zakladu gdzie zalozylem gazik no i podlaczyli pod kompa cos pogrzebal stwierdzil ze komputerek instalacji jest starej generacji wypia go wpia jakis najnowszy model, wyregulowal cos na laptopie(ktory byl podlaczony do instalacji gazowej) wymienil swiece no i .......... problem sie skonczyl :)

pozdro 600V

ODPOWIEDZ