Jaki olej wlać ?? przebieg 220000

GERY1835

Astro-maniak
Posty: 114
Rejestracja: 29 cze 2008, 14:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zagórze
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: GERY1835 »

kolego ok.220tys.km to wcale nie takim duzym przebiegiem,tez jestem tego zdania ze jesli kompresja jest ok,i bierze olej ok.0.75l/10000km (dana ksiazkowe)to smialo wlewaj polsyntetyk,slyszale opinie ze mineralny olej moze zatkac popychacze hydrauliczne.
z powazaniem:gery lee

kamil_bonus

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 05 sty 2008, 23:54
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: kamil_bonus »

Wielkie dzieki panowie za pomoc w dobraniu oleju :D :D :mrgreen: :mrgreen:
[External Link Removed for Guests]

1.8 litra C18XE 1794cm³ 92kW 5600rpm 168Nm 4800rpm MPi DOHC 10.8:1 xD

morieris

Astro-maniak
Posty: 3359
Rejestracja: 20 wrz 2007, 21:09
Imię: Wojtek
Auto: F cabrio i G kombi
Silnik: X16SZ i 22DTR
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa / Natolin
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: morieris »

Ja mam u siebie w c14se olej 10w40 Lotos - Półsyntetyk - na liczniku 260 kkm (realnie ok350kkm) silnik troche oleju bierze, ale wycieków nie mam zadnych i jestem zadowolony z tego oleju :)
[External Link Removed for Guests]

esio_22

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 01 lip 2008, 20:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kołbiel
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: esio_22 »

to zalezy czy masz wycieki. ja w swoim opelku silnik c16nz po kupnie mialem mineralny i zmienialem uszczelke na misce olejowej zalalem tez mineralnym. potem po 15000 km zmienilem na polsyntetyk mobila i zaczelo ciec wlasnie z tej uszczelki. teraz zbliza mi sie wymiana i zalewam jakims dobrym mineralnym. a ze na popychacze szkodzi.... i tak stukaja ;)

kamil.komodzins

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 13 cze 2008, 9:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: kamil.komodzins »

Ja jeżdzę na Mobilu 15w40 i nie narzekam. Silnik diesla 197 tyś. km (ale kto wie ile ma naprawde). A ten olej leje już do czwartego samochodu (dwa malany, golf II 1,6D no i teraz astra 1,7D)

Pozdrawiam

Bertone84

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 26 wrz 2007, 21:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warsaw by Night
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: Bertone84 »

wszyscy piszecie o mineralnym, a tak na prawdę to nie przebieg tylko stan silnika powinien dac znac o tym jaki olej wlac do tego auta. pojedź na sprawdzenie parametrów silnika, stopień sprężania, ciśnienie oleju na poszczególnych cylindrach, porównaj z danymi fabrycznymi i będziesz wiedział jakim olejem zalac.

dla przykładu mój kumpel ma VW Caravelle z 1991 roku, silnik 2,5D, ponad 450000km i leje cały czas syntetyczny olej. Zero wycieków, zero zużycia, żadnych awarii silnika. Jedyne naprawy to dwukrotnie wymiana alternatora i raz jakieś wtryskiwacze czy coś w tym rodzaju.

wojt

Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 25 lip 2008, 22:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: wojt »

hmm a ja mam takie małe pytanko, ponieważ będę kupował astrę 95 (x16sz) automat w gazie i oryginalny przebieg 102 tys (!!) i chciałbym się dowiedzieć co najlepiej do tego? właściciel mówił mi że półsyntetyk ale nie pamiętam co dalej, a jeszcze mam trochę czasu na jej testowanie.. może być półsyntetyk 10W40?

Gość

#18

Nieprzeczytany post autor: Gość »

a ja ci powiem na przykladzie moja nysa ma prawie 220 tys i jezdze na syntetyku :) ale co zrobi sie czarny to go wymieniam :) i chodzi jak idealnie na luzie go nie slychac wcale nie wiadomo ze pracuje na szczescie mam madre urzadzenie potoczne zwane obrotomierzem :)

esio_22

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 01 lip 2008, 20:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kołbiel
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: esio_22 »

jak taki maly przebieg to syntetyk. jakies 5W40 najlepiej

[ Dodano: 2008-07-31, 13:46 ]
odnowie temat. mam opla 1.6 na podtlenek gazotu. o przebiegu niewiem jakim. zmienilem olej na mineralny GM a wczesniej mialem polsyntetyk mobila. moje spostrzezenie sa takie ze przed wymiana silnik trzymal temperature ciut za 90 od kiedy go zalalem tylko tym polsyntetykiem a po wymianie na mineralny GM trzyma rowne 90 stopni :shock:

ODPOWIEDZ