Nie odpala i zgasł podczas jazdy

Marek71

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 08 mar 2008, 23:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: Marek71 »

JOszi, no to sorki... się mi wydawało... pomyślałem co ma linka do wiatraka (gaśnięcia)...
[External Link Removed for Guests]

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

heh no na logikę jeśli bym o takim przypadku nie słyszał to też bym powiedział że to bzdura ;)

mskojon

Astro-maniak
Posty: 74
Rejestracja: 02 mar 2008, 23:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: mskojon »

Właśnie dzisiaj mi wysrało kod 24, czyli w.w. impulsator. Jak sprawidzć czy to usterka tego impulsatora czy linka po prostu dała d.... ?

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

impulsator jest zależny od linki tak więc jeżeli nie pokazuje Ci licznik prędkości bo linka jest do d... to nie będzie Ci działał impulsator. Sprawdzić możesz zakładając nową linkę. Nie ma bata żeby nie wywaliło błędu 24 jak linka jest uszkodzona ;)

mskojon

Astro-maniak
Posty: 74
Rejestracja: 02 mar 2008, 23:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: mskojon »

Za chwilę idę wymienić pompkę paliwa, zobaczymy czy na benzynie dzieje się to samo. Ale chyba tak czy siak linkę trzeba wymienić jak najszybciej.
Tyle że nie mogę się doszukać nigdzie w internecie ile kosztuje taka nowa linka, jedynie są używki na allegro po ok 30zł...

niecek

Astro-maniak
Posty: 165
Rejestracja: 07 gru 2007, 21:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: potęgowo
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: niecek »

moj kolega w astrze mial ten sam przypadek co Ty i jak nie dziala ci licznik to wymien linke i będzie wszystko ok to wina impulsatora a linki kosztują w sklepie w granicach 50 zł więc nie wiem czy opłaca Ci się kupić uzywaną...
moja asterka
[External Link Removed for Guests]
sprzedam części silnikowe astra 1.4 oraz dużo części do astry 1.6 [External Link Removed for Guests]

mskojon

Astro-maniak
Posty: 74
Rejestracja: 02 mar 2008, 23:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: mskojon »

Linka wymieniona, podkręciłem śrubkę na reduktorze o 2 obroty w prawo i przestał gasnąć, obroty jałowe są bardzo stabilne, nie ma falowania i opadania tak jak kiedys, na dodatek silnik znacznie się ożywił i ma teraz więcej mocy na gazie niz na benzynie.
JVC KD-SH99R + Audio Art nxs2120 + Powerbass S-6C + B2H76R + Emphaser EG15 = :) :) :)

Sie pogniotło o słupa, się wzięło młotka i wyklepało

Gość

#18

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Mam coś podobnego ze swoją Astrą. Silnik 1.6 8V (71PS). Auto po prostu nie chce wkręcać się na obroty, ma strasznego muła jakby miało pojemność 0.9. z Seicento. Nie da się jechać więcej niż 100, pali dwa razy więcej niż normalnie, czasem długo odpala i łapie wysokie obroty, a jeśli spróbuję wkręcić go na obroty auto gaśnie. Wymieniałem już filtr paliwa, oleju i olej oraz gumę od filtru powietrza, ale nic to nie dało. Za parę dni jadę Astrą na komputer bo ciężko się nią jeździ. Ktoś może mi doradzić, co to może być? Każdy mechanik ma swoją wersję, a każda wersja kosztuje ekstra. Z góry dzięki za pomoc! :)
P.S - Czy ktoś wie, czy wymiana amortyzatorów na sportowe w astrze spowoduje, że będzie lepiej się prowadzić?
P.S 2 - Jaki może być powód, że podczas jazdy auto ściąga w lewo?

kolodeus

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 25 kwie 2008, 22:51
Imię: Łukasz
Auto: Astra F
Silnik: X16SZ
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Wilczyce-Rzeszów
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: kolodeus »

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Wczoraj urwała mi sie linka prędkościomierza. Silnik, po podgrzaniu, na wolnych obrotach ledwo się kręci i oczywiscie wywala bład 24. Po za tym przyspiesza i jeżdzi ok. Jeśli te wolne obroty poprawią się po wymianie linki bede naprawde zszokowany :shock:

Pozdrawiam

[ Dodano: 2008-07-07, 21:36 ]
Wymieniłem linke i jak narazie obroty są ok i błedu nie wywala ... :shock: :shock: :shock:
Mam wrazenie że komuś lece dobre piwo :) bo wogóle nie powiazałem faktu niskich wolnych obrotów z urwaną linką :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
dudzik

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 03 cze 2008, 0:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: dudzik »

Witam serdecznie opisze mój problem jaki dziś mi sie przydarzył może komus kiedyś pomoże gdyz go rozwiązałem. A więc rano odpalając auto przejechałem jakieś może 200m i auto zgasło, pojawiła się kontrolka silnika z iskrą. Próbowałem dalej odpalić rozrusznik chodził ale silnik nie chciał odpalić, Co się okazało został zalany i nie chciał odpalić. A teraz mam pytanie do was czy jest jakaś możliwośc zabezpieczenia sie aby znów się silnik nie zalał?

ODPOWIEDZ