X16XEL problemów ciśg dalszy-potrzebny mechanik w Krakowie

mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

X16XEL problemów ciśg dalszy-potrzebny mechanik w Krakowie

#1

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

Witam już kiedyś o tym pisałem ale wciaż mam ten sam problem. Jadąc pod górkę zapala mi się kontrolka - błąd nr 18. Jadąc na benzynie po chwili gaśnie, ale jadąc na gazie kontrolka się świeci dopóki się nie zatrzymam i nie zgasze silnika. Jak odpale po chwili już nie świeci. Oczywiscie jak sie zapali autko prawie nie jedzie, muli się strasznie. Już 3 razy jeździłem po gazownikach bo wcześniej bład wywalało tylko na LPG. Regulowali i nic. Wydaje mi się że problem tkwi w czym innym. Dodam ze dzieje sie to głównie jak silnik jest bardzo mocno dogrzany przy ok 100 C. Wymieniłem świece, kable, filtry powietrza, paliwa, gazu. Gaz jest wyregulowany, pracuje równo. Na benzynie czasem obr falują. Gdzie znaleźć machera w Krakowie lub w okolicy kto odnajdzie usterke. Acha jeszcze jedno. Tłumiki mam powymieniane a jak mu daje w gaz na postoju i jak schodzi z obrotów to słychać pyrkanie-strzelanie jakby tłumik był dziurawy. Moze to coś z zapłonem??
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

gumiak

Astro-maniak
Posty: 169
Rejestracja: 27 maja 2008, 22:33
Imię: Przemek
Silnik: X16XEL
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Włoszczowa/Kielce
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: gumiak »

Witam. W Astrze ojca jest bardzo podobny problem... Byłem u mechanika ale ten powiedział że to prawdopodobnie EGR (trzeba podłączyć pod kompa żeby sprawdzić) i żeby się nie przejmować... Zmieniam mechanika.... Do innego podjadę jak będzie czas. Jak coś dam znać. Pozdrawiam
Moja AstrA --> [External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ