Migająca dioda

nemo161

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 23 sty 2007, 16:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Migająca dioda

#1

Nieprzeczytany post autor: nemo161 »

Mam takie pytanko. Zrobiłem sobie migającą diodę która będzie mi imitowała autoalarm,tylko nie wiem jak ją podłączyć żeby migała po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. Proszę o poradę. :?:

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wencik »

Chyba tylko osobno włącznik, jak będziesz wysiadać ,będziesz musiał go właczyć...i wtedy będzie mrugać....

Chyba że zrobisz jakiś magiczny układ sterujący srutututu ale to moim zdaniem szkoda zabawy
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

witka wystarczy ze zastosujesz przekaznik w układzie ze stacyjką przekaznik taki kosztuje 4 zł wystarczy ze podasz mu napiecie ze stacyjki i zacznie działac odcinając napiecie z diody po wyciągnieciu stacyjki przekaznik sie wyłączy i skieruje napięcie na diode która zaczyna działac układ bardzo prosty a oto schemat
to jest układ sterowania masą musisz jedynie zobaczyc które styki są zwarte podczas podawania napięci ai sprawa z głowy
pozdro :m
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2007, 22:40 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: wencik »

bocian1 pisze:witka wystarczy ze zastosujesz przekaznik w układzie ze stacyjką przekaznik taki kosztuje 4 zł wystarczy ze podasz mu napiecie ze stacyjki i zacznie działac odcinając napiecie z diody po wyciągnieciu stacyjki przekaznik sie wyłączy i skieruje napięcie na diode która zaczyna działac układ bardzo prosty wrazie wu moge naszkicowac
RESPECT BOCIAN :P
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#5

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

bocian1 pisze:witka wystarczy ze zastosujesz przekaznik w układzie ze stacyjką przekaznik taki kosztuje 4 zł wystarczy ze podasz mu napiecie ze stacyjki i zacznie działac odcinając napiecie z diody po wyciągnieciu stacyjki przekaznik sie wyłączy i skieruje napięcie na diode która zaczyna działac układ bardzo prosty wrazie wu moge naszkicowac
pozdro :m
SZACUN

Emil

Astro-maniak
Posty: 196
Rejestracja: 03 sty 2007, 20:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Emil »

Mam prostszy sposób :P Podłączasz diodę do kostki przy radiu. Stały plus dajesz na anodę, na katodę dajesz plus po włączeniu stacyjki. Jak to działa? W momencie gdy masz włączony zapłon na anodę i katodę idą dwa plusy, gdy wyłączysz zapłon z plusa po stacyjce robi się masa i dioda mruga :) Podłączenie zajmuje 5 minut i nie potrzebne są przekaźniki :P Generalnie działa to na takiej samej zasadzie, jak układ, który przedstawił Bocian :) No i warto jeszcze dać jakiś rezystor, co by się dioda nie zjarała za szybko :P


Pozdro
[External Link Removed for Guests]
FireFox Team

kargul

Astro-maniak
Posty: 1000
Rejestracja: 06 kwie 2007, 21:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostromecko
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: kargul »

Emil, Zdecydowanie prostszy sposob ;)
Kupię błotnik przedni od strony kierowcy. Najlepiej w kolorze grafit.

- O widzę kupiłeś sobie golfa ?
- Nie..Zająłem drugie miejsce w konkursie..
- Aha..A co bylo za pierwsze ??
- Worek ziemniaków :mrgreen:

Gość

#8

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Emil pisze:Podłączasz diodę do kostki przy radiu
... ja mam taką zamontowaną od razu w radio i zapala się jak wyciągnę panel i wyłączę stacyjkę :)

Emil

Astro-maniak
Posty: 196
Rejestracja: 03 sty 2007, 20:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Emil »

No ja miałem tak jak napisałem, ale dziś w nocy mi wybili szybę i ukradli "dupę" od radia :evil: 300zł w plecy(150zł szyba i 150zł radio) :( Do 2óch tygodni i będę zakładał alarm, niestety teraz maturka więc nie mam czasu.
[External Link Removed for Guests]
FireFox Team

ODPOWIEDZ