wymiana paska i świec kiedy

dziaba20

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 11 maja 2008, 17:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Młynka
Kontakt:

wymiana paska i świec kiedy

#1

Nieprzeczytany post autor: dziaba20 »

Moje autko to opel astra clasic z 98roku silnik 1.4 8 zaworowy model silnika x14nz i pytanko po ilu kilometrach zmienia sie pasek i kiedy zmieniać świece. autko śmiga na gazie już 15 Tyś i niema problemu z niczym. jestem świeżo po wymianie oleju. a właśnie kiedy sie zmienia filtr paliwa i reszte filtrów. prosze o odpowiedź.
Elektrownia wiatrowa to jest to

karpik48

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 02 gru 2007, 14:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: karpik48 »

Rozumiem, ze chodzi o pasek rozrzadu... Powinien bez problemu wytrzymać 60.000km, ale ja zmieniam zawsze pomiędzy 50.000-55.000km.
świec nie wymieniałem jeszcze, zrobię to jak któraś nawali, albo nazbiera się na ich końcówkach sporo osadu, ale wymiana zawsze w komplecie. Filtr paliwa w dieslu zmieniam co 20.000km, ale nie wiem jak jest w benzynie, a filtr powietrza co ok, 25.000km w zależności od stopnia zanieczyszczenia.

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

Swiece co 15 tkm- zależy od jakości, ale teraz małe różnice są-polecam NGK lub GM powójne.....Filtr paliwa- jeśli zacznie mulić silnik, chyba , że nalejesz jakiegoś badziewia do baku- to jasna sprawa... Filtr p.pyłkowy w/g potrzeby po kontroli....Pozdro...

dziaba20

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 11 maja 2008, 17:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Młynka
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: dziaba20 »

no a filtr powietrza? ostatniio jak patrzyłem do airbox-u to było tam na dnie troche piachu. więc wyjołem całyego airboxa i go umyłem i wysuszyłem ale filtr tylko przedmuchałem sprężonym powietrzem.
Elektrownia wiatrowa to jest to

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

Filtr powietrza najlepiej razem z olejem i filtrem oleju. Kosztuje paręnaście złotych. Zwlaszcza jeśli się jeździ na gazie. Mam na myśli LPG ;) Czyścić i przedmuchiwać to można filtr stożkowy/sportowy a nie papierowy za grosze.

ODPOWIEDZ