Problemy z układem chłodzenia

terre

Astro-maniak
Posty: 64
Rejestracja: 29 mar 2008, 17:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Problemy z układem chłodzenia

#1

Nieprzeczytany post autor: terre »

Zrobiło mi straszne ciśnienie w układzie i wyrzuciło płyn przez korek od zbiorniczka wyrównawczego. Dodam że wentylator włącza mi się tak 95 stopni, chłodnica jest ciepła, termostat miałem wymieniany z jakieś 3-4 miesięcy temu. Rano jak sprawdzałem to miałem praktycznie 0 płynu w zbiorniczku musiałem dolewać, a jak wyrzucało zbiornik był praktycznie pełny.
W następnym dniu to samo ale strasznie kipiało ze zbiorniczka wyrównawczego. Co to może być, termostat może sie nie otwierać Dodam że jak się silnik nagrzeje to płynu w zbiorniczku przybywa pod sam korek. Oleju mi nie przybywa a w płynie chłodniczym też nie mam oleju.

Dziś wyszyły mi 2 rzeczy, mianowicie nie wiem dlaczego robi się piana w zbiorniczku wyrównawczym raczej tak nie powinno być, a 2 sprawa to dałem ogrzewanie na ful i nic leci mi zimne powietrze. Dodam że do zaworu mam węże gorące a za zaworem już nie, nie wiem czy będę miał zawieszony zawór czy coś już go raz wymieniałem i bardzo bardzo było mi go zdobyć przez to że mam klimę i do zaworu idą 4 węże a nie 3. Cholera co może się dziać

esio_22

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 01 lip 2008, 20:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kołbiel
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: esio_22 »

uszczelka pod glowica padla i kompresja idzie w uklad chlodzenia i stad piana i podnosi sie pozimo plynu

terre

Astro-maniak
Posty: 64
Rejestracja: 29 mar 2008, 17:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: terre »

No teżto podejrzewam. Ale np słyszałem że jak jest kompresja to węże są twarde. Ja tak nie mam, nie kopci mi na niebiesko i też oleju mi nie przybywa. A np z grzaniem co morze być miałem i nagle nie mam. Bez sensu to wszystko :/

karola44-81

Astro-maniak
Posty: 291
Rejestracja: 10 gru 2007, 10:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Połaniec
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: karola44-81 »

a moze (oby nie) uszczelk apod glowica?? Dostaje przedmuchu do ukladu chlodzenioa i robi cisnienie??

terre

Astro-maniak
Posty: 64
Rejestracja: 29 mar 2008, 17:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: terre »

taki gość mi powiedział żebym tak zrobił odkręcił korek i zapalił samochód i patrzeć co sie dzieje jak sie nic zbytnio nie dzieje to korek w dupe daje. Z korka wujołem jeden ten zaworek i narazie by było ok. Tylko potem jak odkręciłem korek to wykipiała mi piana, włączyłem na ful grzanie w aucie i lipa nie mam a przecież z 2-3 miesięcy temu było wszysko oki.

karola44-81

Astro-maniak
Posty: 291
Rejestracja: 10 gru 2007, 10:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Połaniec
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: karola44-81 »

A sprawdz jeszcze szczelnosc korka i wogole ukladu chlodzenia. No ja w asterce ni emam problemow z chlodzeniem. Ale pamietam jak wujek wydal mase kasy na mechanikow. Problem objawial sie podobnie tyle ze w Toledo z silnikiem 1,8. Jak sie okazalo w praniu jakas melepeta(czytaj ktoras z kobiet jezdzacych tym samochodem) odkrecala po cos korek od zbiorniczka wyrownawczego. Jak go zakrecila to tak ze jeden z oringow sie uszkodzil. Uklad nie trzymal cisnienia i w mig mu gotowalo. Wymaiana ferelnego oringu zalatwila sprawe. Ot takie hokus pokus, sam sie dziwilem, ale to bylo to.

terre

Astro-maniak
Posty: 64
Rejestracja: 29 mar 2008, 17:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: terre »

Układ powinien być szczelny wycieków nie mam, a korek miałem nowy bo wymieniałem z 2 miesiące temu i zawsze patrzyłem czy dobrze jest zakrecony. Kurde kiedyś też sie tak meczyłem z tym chłodzeniem i jakoś nagle sie uspokoiło i teraz znów sie zaczeło dziać

Awatar użytkownika
kris-591

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 25 maja 2008, 13:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: kris-591 »

Witam! Ja mam dokładnie te same objawy,temp.rośnie do 100 twarde węże,zimna chłodnica i po odpaleniu fontanna ze zbiorniczka. Nowa uszczelka pod głowicę już zamówiona marki Gates i jutro do roboty!!!!! :? :(

terre

Astro-maniak
Posty: 64
Rejestracja: 29 mar 2008, 17:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: terre »

No ja właśnie będę w przyszłym tygodzniu robił uszczelkę. Hmm wydatek mam już a następny za 2000km bo trzeba olej wymienić i filtry. Chyba to już zrobie jak bedę miał UPG robioną.

Awatar użytkownika
kris-591

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 25 maja 2008, 13:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: kris-591 »

I już po kłopocie nowa uszczelka 250 km przejechane i wszystko ok!

ODPOWIEDZ