Problem z chłodzeniem

kermit88

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 02 sty 2008, 21:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Czermin
Kontakt:

Problem z chłodzeniem

#1

Nieprzeczytany post autor: kermit88 »

Wentylator włącza mi sie przy 100'C, chwilkę pochodzi i nie bardzo zbija temperaturę, wskazówka opada tak mniej więcej o własną grubość, czyli tak z 3mm (a moze mi się tylko wydaje, ze opada :roll: ), i zaraz znowu się włącza, i tak w kółko. Z tego co mi się wydaje to wentylator powinien zbić temperaturę chociaż tak do 95"C. A dodam jeszcze ze dzisiaj wymieniałem chłodnicę, no i mechanik czekał aż się termostat włączy, doszło do 100"C wentylator się włączył i raczej nie ubyło płynu w zbiorniczku. Nie pamiętam ile było płynu, ale jak dojechałem do domu to dolałem do kreski 400ml. Co ciekawe według danych katalogowych wchodzi 5,8L a u mnie weszło 4,2L. Czyżby termostat nie przepuszczał? No ale znowu chłodnica ciepła, kręty gumowy wąż gorący, a ten prosty co jest niżej chłodny dużo chłodniejszy. Już sam nie wiem... może pompa, autko ma 153 000 a pompa nigdy nie wymieniana.

Awatar użytkownika
Konrado2220

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2008, 15:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Konrado2220 »

a czy lałeś wodę (z kranu )do układu chłodzenia bo jak tak to możesz mieć chłodnicę zaklejoną kamieniem.

kermit88

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 02 sty 2008, 21:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Czermin
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: kermit88 »

:) Nie, nie lałem z kranu. Chłodnica jest nowa, i zalałem ją koncentratem GM i wodą destylowaną

ODPOWIEDZ