Kręceie na zimnym Silniku

szybia

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 15 sty 2008, 0:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Kręceie na zimnym Silniku

#1

Nieprzeczytany post autor: szybia »

Witajcie mam problem i prosze o porade...

Mianowicie mam astre 1.4 w gazie i mam problem z odpalaniem na zimnym silniku...
jezlei przelacznik od gazu/pb mam ustawiony na automatyczne przelaczanie to za pierwszym razem lapie ale odrazu gasnie...jezeli przelacznik jest ustawiony a gaz badz benzyne to moge krecic az wyladuje akulmulator....
Gaz ma 2 lata zrobilem tylko 10 tys.
prosze o jakies porady.

P.S czy to moze byc pompa paliwa? ezeli tak to ak sprawdzic czy dziala i jakie sa ewentualne koszty wymiany w lodzkim

Pozdrawiam
SEX JEST JAK CHUPA CHUPS (Musisz je lizać!)

esio_22

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 01 lip 2008, 20:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kołbiel
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: esio_22 »

jakby to pompka byla to by na gazie odpalal. mi sie wydaje ze to ten przelacznik od gazu padl. sprawdz tez czy jest iskra na swiecach

szybia

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 15 sty 2008, 0:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: szybia »

ok a czy odlaczenie klemow moze pomoc?
SEX JEST JAK CHUPA CHUPS (Musisz je lizać!)

kubekg

Astro-maniak
Posty: 71
Rejestracja: 24 sie 2007, 14:58
Imię: Grzegorz
Auto: Opel Astra F
Silnik: C16 NZ
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jastrzebie
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: kubekg »

esio_22 pisze:jakby to pompka byla to by na gazie odpalal. mi sie wydaje ze to ten przelacznik od gazu padl. sprawdz tez czy jest iskra na swiecach
Widzisz kolego mam tez ten sam problem. Mam 1,6 w gazie i te same objawy piszac na forum dostałem info ze to może byc pompa bo ona nie od razu siada tak jak np.bezpiecznik, u siebie jeszcze nie wymieniłem pompy ale jak to zrobie to dam cyna co i jak. A na marginesie to wymieniłem kable WN, swice kopułke apataru zapł, filtr paliwa, przeciscilem wtrysk a na dodatek wlałem jakiegos dodatku do paliwa z silnikiem napedzanym przez LPG.Pozdr

szybia

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 15 sty 2008, 0:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: szybia »

A jak można sprawdzic szybko :mrgreen: pompke paliwa ??
Mechanik mi powiedzial ze to moze byc tez komputer i nalezalo by odlaczyc na 10-15 min klemy? czy to moze cos pomoc ? Sprawdzic nie szkodzi w weekend sprawdze... jak cos dam znac...

:mrgreen: Pozdrawiam
SEX JEST JAK CHUPA CHUPS (Musisz je lizać!)

esio_22

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 01 lip 2008, 20:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kołbiel
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: esio_22 »

klemy jak odlaczysz to komputer sie zresetuje, nie szkodzi to silnikowi. jak pompke sprawdzic? najlatwiej to zdjac przewod z wtrysku i pokrecic rozrusznikiem troche i patrzec jak benzyna leci. jak ledwo co to lipna pompa albo pod spodem wozu przewod metalowy zgnieciony i nie puszcza cisnienia, jak leci dziarsko to pompa w porzadku.

ale mi sie wydaje ze to nie pompa paliwa. bo na gazie by odpalal mimo ze pompa jest uszkodzona. a jak na gazie nie pali tez to obstawiam zapłon albo centralka gazu.
a jak wlaczysz zaplon i tym przelacznikiem popsztykasz to slychac jak elektrozawory od gazu cykaja?

w moim przypadku bylo tak ze ta centralka od gazu padla i na automacie nie odpalal na benzynie tez nie a na gazie tak

szybia

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 15 sty 2008, 0:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: szybia »

esio_22 pisze: a jak wlaczysz zaplon i tym przelacznikiem popsztykasz to slychac jak elektrozawory od gazu cykaja?

w moim przypadku bylo tak ze ta centralka od gazu padla i na automacie nie odpalal na benzynie tez nie a na gazie tak
Jezeli przelacznikiem psztykam to slychac elektro zawor ak przelacze na automat.
mi nie pali na gazie na benzynie a na automacie jak pokrece to odpala za ktoryms tam razem, takze nieiwme co moze byc...
SEX JEST JAK CHUPA CHUPS (Musisz je lizać!)

Gość

#8

Nieprzeczytany post autor: Gość »

jezeli byla by to pompa paliwa to by odpalil na gazie ja tak mialem pompa siadla gaz odpalil najwazniejsze co musisz sprwadzic to iskra czy jak krecisz jest

ODPOWIEDZ