bardzo wysokie spalanie

sim-ns

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 31 mar 2008, 23:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

bardzo wysokie spalanie

#1

Nieprzeczytany post autor: sim-ns »

Witam! Jak w temacie chciałbym się zapytać czy ktoś miał bądź nadal ma taki probblem jak ja i jak go rozwiązać, a mianowicie chodzi mi o spalanie w tym samochodzie, gdyż od czasu kupienia mojej Astry spala ona średnio 12 litrów benzyny na 100 kilometrów jeżdżąc praktycznie tylko po mieście. Według mnie jak na cykl miejsski jest to i tak o wiele za duzo. Wymieniłem wszystkie 4 świece na nowe, przewody do świec, cewke wysokiego napięcia i filtr paliwa jak i filtr powietrza i nic, spalanie jakie było takie jest, a w czasach kiedy benzyna jest tak droga to jest horror. Silnik nie bierze oleju a olej był zmieniany zaraz po kupnie wraz z filtrem. Prosze o pomoc bo jak tak dalej pójdzie to będe musiał na nogach chodzić bo na paliwo mi zabraknie pieniędzy.

dziaba20

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 11 maja 2008, 17:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Młynka
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: dziaba20 »

a powiedz mi kolego jaką temperature masz silnika. może poprostu termostat sie zaciołi masz otwary na maxa cały cza i silnik sie nie dogrzewa i idzie na ssaniu cały czas ja tak miałem u suiebie. po wymianie termostatu wszystko śmiga idealnie:)
Elektrownia wiatrowa to jest to

PawełTM

Astro-maniak
Posty: 232
Rejestracja: 16 lis 2007, 12:33
Imię: Paweł
Auto: Astra F
Silnik: X16SZ
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: PawełTM »

mi spalalo wiecej ale walniety byl filtr paliwa po wymianie wszystko ok ale widze ze ty juz wymienileś ten filtr zobacz jeszcze na ten termostat aha no i w miescie ponizej 9-10 litrow to bedzie cieżko zejśc

sim-ns

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 31 mar 2008, 23:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: sim-ns »

dzieki za rady sprawdze ten termostat i dam znać a jeśli chodzi o spalanie to nie podejrzewam ze w mieście mi bedzie mniej spalało jak 9 litrów ale 2-3 litry średniego spalania w dół to już coś

Quasar

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 08 lip 2008, 1:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nowa Sól/Głogów
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Quasar »

Tez mam wysokie spalanie i ... nie zwróciłem dokładniej uwagi wcześniej, ale temp silnika nie dochodzi mi do 80C°- pokazuje tak 79. nawet starałem się ostro jezdzic przez dłuzszy czas dla rozgrzania i pokazuje non stop max te 80. Normalne to? Termostat?

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

panowie .test macajewa sie klania . odpalic zimny silnik i sprawdzic czy waz od bloku silnika robi sie gwaltownie goracy w okolicy wejscia do chlodnicy czy tez rozgrzewa sie stopniowo w miare wzrostu temp silnika .opcja 2 swiadczy o zawieszonym termostacie .
marpas 1954

Big_Joe

Astro-maniak
Posty: 182
Rejestracja: 08 maja 2008, 19:05
Imię: Jarek
Auto: Accord
Silnik: F18b2
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk-Oliwa
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Big_Joe »

Wiesz mi tez to chochluje masakryczne ilości paliwa na pełnym baku robie jakieś 430 km i srednie spalanie jest w okolicach 12 litrów ... :( a temp. dochodzi do 90 stopni i tak się trzyma ...
"We Ride Together,We Die Together" Bad Boys for life

[External Link Removed for Guests]

dziaba20

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 11 maja 2008, 17:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Młynka
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: dziaba20 »

u mnie też auto nie mogło wyjść z niebieskiego pola. żarło niemiłosiernie po przejechaniu 70 km miałem 1/4 paliwa mniej w baku. a jazda była w trasie znaczy do pracy średnia prędkość 75 nie przekraczając 100km/h teraz po wymianie termostatyu i założeniu gazu zbiornik gazu mi wystarcza na 430km a bak to 36l. możesz wcześniej wymienić czujnik temp. zrobisz to w 10 min a możliwe że jusz sprawe załatwisz. (u mnie nie zadziałało) czujnik coś koło 20 zł kosztuje. a dojście do niego jest idealne. potrzebujesz nasadki 10mm i zimnego silnika. (u mnie był ciepły i sie popażyłem) moja głupota. czujnik znajduje sie na kolektorze ssącym w okolicach linki gazu i dochodzi do niego pojedyńczy przewód zakończony konektorem żeńskim. OK kończe bo bym książke napisał a nikt by tak dłógo nie chciał czytać
Elektrownia wiatrowa to jest to

regemen

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: OSTROŁĘKA
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: regemen »

12 litrów benzyny /100 po mieście to zadużo jak na takie autko.U mnie gazu po mieście spala 8-10/100.
Wymień termostat,sprawdż może gdzieś masz delikatny wyciek benzyny na przewodzie paliwowym.

sim-ns

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 31 mar 2008, 23:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: sim-ns »

jestem prawie pewny że to termostat już teraz bo podobnie jak kolega Quasar nawet podczas ostrej jazdy temperatura wynosi maxymalnie 79 stopni, a co do zasięgu to po zatankowaniu do pełna (ok. 40 litrów benzyny) do czasu zapalenia się rezerwy robie ok 380 km

ODPOWIEDZ