bardzo wysokie spalanie

sim-ns

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 31 mar 2008, 23:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: sim-ns »

hmm... jak jeżdże? Sam tego nie wiem, chociaż doświadczeni kierowcy mówią mi że jeżdże bardzo płynnie i spokojnie. Ja sądze że jeżdże troszke za nerwowo bo czasami lubie zmienić bieg na wyższy za wcześnie.

Cóż mam auto dopiero od 3 miesięcy tak że nie wiem czy mam na temat mojego stylu jazdy sie cieszyć czy może płakać.

Robcio

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 05 maja 2008, 13:55
Imię: Robert
Auto: Astra F
Silnik: 1.8 16V X18XE
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: Robcio »

chodziło mi głównie czy bardziej eco driving czy klepanie ostro ja w moim combi to 3 wrzucam przy 40 a 4bieg przy 60 i piatke przy minimalnie 80 jak chce jechac wmiare oszczednie i sielnik sie nie meczy nie dostaje wibracji od zaniskich obrotów :)

a takie pytanko mam do Ciebie jeszcze .... jak klepniesz porzadnie to auto to ciagnie ładnie czy tak średnio ?? bo moze masz cos z zapłonem i wtedy chleje niepotrzebnie benie
Moja Asterka Hachback: [External Link Removed for Guests]
Naklejki na Tylną Boczna Szybe [External Link Removed for Guests]

GG: 4248226, tel. 505-816-217

sim-ns

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 31 mar 2008, 23:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: sim-ns »

odpowiadając na twoje pytanie to wydaje mi sie że nie bo jeżdżąc po mieście jeżdże 50-70 km/h max na 3 czasem 4 biegu

Awatar użytkownika
Frost

Administrator
Posty: 3214
Rejestracja: 01 kwie 2007, 13:30
Imię: Przemek
Auto: Opel Astra F
Silnik: ...1.6
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: Frost »

dokladnie tak jak kolega wyzej napisal sprawdz sonde u mnie bylo to powodem spalania 13 litrow na miescie a mam taki sam silnik jak ty mialem padnieta sonde i spalal przez to tyle paliwa teraz na miescie spala przy mojej nodze 8,5 l max

Awatar użytkownika
PrusaX

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 03 sie 2008, 9:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: PrusaX »

sprawdż sobie termostat(złap za dolny przewód wchodzący do chłodnicy i sprawdż kiedy się robi gorący), sondę miernikiem (napięcie na niej powinno się wachać od 0,4 do 1,2V)posprawdzaj czy masz wszystkie połączenia el. przy układzie wtryskowym ok, nie pali ci się kontrolka od ukł. el. silnika?

ODPOWIEDZ