Czy padłem ofiarą oszustwa?

Quasar

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 08 lip 2008, 1:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nowa Sól/Głogów
Kontakt:

Czy padłem ofiarą oszustwa?

#1

Nieprzeczytany post autor: Quasar »

Witam Szanownych Asteromaniaków!
Od jakiegoś czasu jestem użytkownikiem Opla Astry F 1.6 z automatyczną skrzynią biegów. Samochód nie sprawia większych kłopotów- prowadzenie go to czysta przyjemność. Jednak ma niesamowity apetyt na benzynę. Od jakiegoś czasu obserwuję zużycie i wychodzi ok. 10l-trasa i 12-15l miasto. Jeżdżę ze względu na taką paliwożerność delikatnie. Jakież było moje zdziwienie jak odkryłem, że silnik to X16SZ produkowany od lutego 1994r zaś data 1-szej rejestracji pojazdu to sierpień 1993r. Dodatkowo auto ma tarcze hamulców wentylowane- stowane przy silnikach 1,8 i 2,0. Poza tym 71KM do automatu? Opel by chyba czegoś takiego się nie dopuścił?
Wymieniłem jak dotąd świece na NGK, przewody do świec, olej w silniku na Lotos mineralny i uszczelkę (na korkową) bo silnik się pocił. Autko jest wyraźniej żwawsze, wkręca się lepiej na obroty, ale pali dalej tyle samo.
Czy słusznie podejrzewam, ze ktoś zamienił silniki i komputer zapodaje inną mieszankę paliwa i stąd ta paliwożerność?

esio_22

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 01 lip 2008, 20:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kołbiel
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: esio_22 »

poprostu zmienil ktos silnik. tamten zajezdzil i zalozyl drugi. a spalanie... no automat=wyzsze spalanie. tez mam taki sinik i mi pali gora 8litrow. a temperature jaka ma, moze niedogrzany jest

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

wychodziły astry w automacie z silnikiem 1.6 ;)

co do silnika to możliwe że jakaś przejściówka pomiędzy rocznikiem czy coś. Może opel wypuścił serię z tym silnikiem nieco wcześniej niż podaje. Bo nawet jeśli przekładka to ktoś by musiał nieźle pokombinować bo jak dobrze pamiętam to skrzynia automatyczna różni się trochę w mocowaniu niż manualna :D

Quasar

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 08 lip 2008, 1:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nowa Sól/Głogów
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Quasar »

Temperatura nigdy nie była wyższa niż 90C° - powoli dochodzi do takiej temp.
Automat wiem, że bierze więcej, ale o 1 litr to chyba norma. Ostatnio za 80zł (PB95 wymieszane z PB98 zatankowane na BP) przejechałem ok 110km. Z czego połowa to trasa. Trochę lipa ekonomiczna:)
Wychodziły automaty z silnikiem 1,6, ale 100KM o ile się nie mylę.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

tej. Ja mam taką tabelę z silnikami z aśki i tam jest podane że x16szr wychodził dopiero w 96roku
mało tego nie ma on 71KM tak jak napisałeś ale ma 75KM

co do automatu to w silnikach o pojemności 1.6 nie było go tylko przy silniku c16nz - przy reszcie silników występował

może faktycznie ktoś silnik podmienił

Gość

#6

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Ja także mam Opla Astrę z listopada 1993r. i z silnikiem X16SZ, ale z manualną skrzynią biegów. Jak się dowiedziałem to Astry z tymi silnikami były produkowane już od połowy 1993r. pomimo iż sporo katalogów podaje iż z tym silnikiem ople były produkowane od lutego 1994r. Jest to chyba jakieś małe przekłamanie. Dla wiadomości "JOszi" to silnik X16SZR różni się od silnika X16SZ między innymi tym iż ma 75 KM zamiast 71 KM.

Quasar

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 08 lip 2008, 1:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nowa Sól/Głogów
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Quasar »

euhh... ja się sugerowałem przyklejonym tutaj tematem: "Silniki astra F" i stamtąd wynika, że X16SZ jest produkowany od lutego 94 i ma 71KM - ten EGR zabiera chyba te 4 konie :lol: , tak czy siak myślałem, że posiadam C16SE produkowany od lutego 93 do sierpnia 94 (wg przyklejonego tematu), az w koncu ktos dał rysunek do tematu o numerach silnika.

I dlatego jestem lekko sfrustrowany- raz, że słaby silnik, a dwa- dużo żre :(

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

jo pomyliłem się :D za drugim razem źle odczytałem oznaczenie :D zamiast sz przeczytałem szr :D sorki

KeySee

Astro-maniak
Posty: 1873
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:52
Imię: Tomek
Auto: Honda Accord
Silnik: ictdi 2.2
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Kwidzyn/Nottingham

#9

Nieprzeczytany post autor: KeySee »

to jak to teraz jest?
X16SZ ma 71 KM i zaopatrzony jest w EGR
X16SZR ma 75 KM bez EGR
Dobrze zrozumiałem?

Awatar użytkownika
Andrew

ex-Staff
Posty: 2912
Rejestracja: 21 wrz 2007, 17:44
Imię: Andrzej
Auto: Szwedzkie
Silnik: Fiata
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Za 7 górami, za 7 lasami

#10

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

SZR również ma EGR a silniki różnią się wtryskiem SZ ma Multec a SZR ma Multec (F)
SAAB, born from jets, killed by assholes

ODPOWIEDZ