Ciepły silnik/Nierówne obroty

Robespierre

Astro-maniak
Posty: 66
Rejestracja: 11 lip 2008, 15:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Ciepły silnik/Nierówne obroty

#1

Nieprzeczytany post autor: Robespierre »

Drodzy,

zakładam nowy temat, licząc na większy odzew. A więc,

Zauważyłem, że mój silnik odpalony "na zimno" np. rano ma lekko podwyższone obroty (pewnie ssanie) i pracuje aksamitnie, równiutko,
Problem zaczyna się gdy wskazówka przekroczy niebieskie pole - silnik zaczyna pracować nierówno, jest to odczuwalne we wnętrzu samochodu (wibracje fotela kierowcy i kierownicy, lewarka). Co prawda wibracje silnika są niewielkie ale zaczynają mnie denerwować. Tyma bardziej że przez rok jeździłem TDI i mam już dość wszelkich drgań!

Napiszcie, czy coś jest "nie teges" czy po prostu TTTM...

W planach mam odwiedziny stacji diagnostycznej oraz wymiana kabli WN, przeczyszczenie przepustnicy, przeczyszczenie lub wymiana krokowca...

Wszystkie płyny wymienił poprzedni właściciel, włącznie z filtrami, termostatem (poprzedni padł i asia jeździła na ssaniu cały czas)

Co jeszcze mogę zrobić??
Wierny marce Opel! Najpierw była Vectra A 1,7TD, teraz Astra 1,6 8v

Gość

#2

Nieprzeczytany post autor: Gość »

ja mialem problemy z obrotami silnika to wymienilem silniczek krokowy i jest bomba mialem wlasnie taki objaw ze przy odpalani mialem za wysokie obroty zadne cszyszczenie 90 zl i z glowy ale nie jestem pewien napisz jaki to silnik jest

Robespierre

Astro-maniak
Posty: 66
Rejestracja: 11 lip 2008, 15:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Robespierre »

update:

silnik X16SZR, 75 koni, wtrysk mono

jestem zadowolony z tego silniczka, tylko te obroty...

Myślicie że wymiana krokowca pomoże?
...
Wierny marce Opel! Najpierw była Vectra A 1,7TD, teraz Astra 1,6 8v

Marcin77

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 03 kwie 2008, 22:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Marcin77 »

Masz obrotomierz- jakie są obroty?(maja być w granicach 850-920 obr/mion-zależy od silnika) Jak nie jesteś pewien- =nie masz obrotomierza to wyczujesz ,że są za niskie. Nie kupuj silniczka krokowego tylko go wyczyść(wyciągnij , oskrob z nagaru- zalej całkowicie w benzynie ekstrakcyjnej na pół godziny, potem wysusz i załóż- wcześniej wyciągnij trochę grzybek. Albo pożycz od kumpla, może być od 1,8-są takie same- bo skąd wiesz,że to jest silniczek? kupić możesz -tylko żeby nie na darmo.

Usunięty użytkownik 3235

#5

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Do czyszczenia masz silniczek krokowy

snoise

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 18 cze 2008, 22:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Strzyżów
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: snoise »

Przy czyszczeniu krokowca OSTROŻNIE bo można go dość łatwo dzyngnąć i wtedy napewno czeka Cie wymiana. Delikatnie acetonem lub benką do potraktuj. Masz gaz?A jaki przebieg. Przy dużym przebiegu mogą być jeszcze wypalone niektóre zawory i też bedzie nierówno chodził. Miłego dnia.

Robespierre

Astro-maniak
Posty: 66
Rejestracja: 11 lip 2008, 15:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Robespierre »

koledzy,

nie mam gazu, autko ma 128tyś kilometrów przejechane, było regularnie serwisowane w ASO a jeździła nim kobieta i to okazyjnie bo miała służbowy...

Więc raczej silnik jest ok

moja Asia to GOLAS strraszny - nie mam obrotomierza i nie mogę skontrolować obrotów...

Wiem na pewno, że przy rozruchu obroty są wyższe ale i lepsza jest kultura pracy a po rozgrzaniu delikatnie drga mi kierownica, lewarek i ... mam darmowy masaż pośladków i pleców :/
Wierny marce Opel! Najpierw była Vectra A 1,7TD, teraz Astra 1,6 8v

ODPOWIEDZ