Aku

Gość

Aku

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam!
Mam opla astrę F 1.6 1997r
Kupiłem nowe aku z salonu opla,dałem zamontować alarm i zaczęła się jazda!
Auto kupiłem w grudniu 2007r stało kilka dni bo musiałem je opłacić .Ale paliło super mimo że była zima,została mi kasa i zmontowałem alarm,podczas montażu alarmu okazało się że aku jest trefne bo się szybko wyładowuje kupiłem nowe z salonu opla dedykowane do tego auta.Zostawiłem auto na dwa dni pod domem,no i klops nie odpaliło aku rozładowane.Odpaliłem na kable,za kilka dni włączyłem na postoju na kilka minut nawiew i aku rozładowane,odpaliłem na pych.Pojechałem do elektryka niby wszystko ok!Oddałem aku do salonu opla i dostałem drugie (aby wykluczyć że to aku). I znowu to samo auto stoi 2-3dni i aku rozładowane .Dwaj inni elektrycy stwierdzili że aku jest ok! ładowanie wszystko działa po stronie elektrycznej wszystko gra.

AUTEM jeździ moja żona która dziennie robi 12km do pracy i z powrotem,czy to może być powód że aku jest niedoładowane ?Czy może wina alarmu?

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

Turas, no bez przesady, ja w dizlu dziennie tyle robiłem ( dwa odpalania ) i aku bez problemu, z resztą pierwsze słysze aby taka jazda była w stanie rozwalic aku.

Jedż do tych łebków co alarm zakładali i niech go zdeaktywują/zdemontują bo to na 99,9% wina źle zamontowanego alarmu. Pojeździj kilka dni i sprawdż. dodatkowo na pewno masz jego nazwe, jakieś instrukcje itp, spróbuj dopwiedzieć sie coś o nim.
[External Link Removed for Guests]

esio_22

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 01 lip 2008, 20:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kołbiel
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: esio_22 »

zwarcie masz gdzies moze. jedz do elektryka albo sam miernikiem sprawdz jaki prad jest pobierany jak silnik nie pracuje. powinno byc mniej niz 1.

Gość

#4

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Wystarczyło zamykać auto bez alarmu i pali super.ALARM DO WYMIANY!!!

mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

Miałem to samo w favoritce. Nowy aku a jak postała kilka dni na mrozie i z czuwającym alarmem pozostało mi odpalanie na pych. To 100% źle zamontowany alarm. Ja już się nie bawiłem z szukaniem przyczyny po prostu wyciagnąłem bezpiecznik od alarmu i zamykam na kluczyk. Mało skodziną jeźdżę wiec nie szukam przyczyny. Ale jak zamykałem potem na kluczyk to paliła nawet po tygodniu stania na mrozie. Jedź do tych paprochów co ci zakładali alarm i niech sobie go zabiorą z powrotem jak nie potrafią porzadnie założyć.
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

ODPOWIEDZ