Ciekawostka Anomalia Temperaturowa

dziaba20

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 11 maja 2008, 17:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Młynka
Kontakt:

Ciekawostka Anomalia Temperaturowa

#1

Nieprzeczytany post autor: dziaba20 »

Witam. Pare miechów temu kupiłem opelka i ku mojemu zdsziwieniu DUŻO palił a temp wody nie chciała sie prawie podnieść. Myśle sobie zimno na polu to może tak jest. Przysłoniłem troche chłodnice tekturą. Jako że zapisałem sie do TEGO forum i po przeczytaniu kilku postów wydedukowałem że mi nawalił albo czujnik albo termostat. jako że wymienić czujnik jest łatwo to poszedł on na pierwszy ogień. Kupiłem czujnik coś koło 20 zł i zabudowałem. Niestety to nie było to. Na drógi ogień poszedł termostat. Okazał sie to strzał w dziesiatke. Silnik szybko sie nagrzewał co skutkowało znacznym zmniejszeniem spalania. Temp na nowym czujniku dokładnie połowa skali czyli 95 podczas jazdy. Jak troche w korku postałem to załanczał sie wentylator i temp powoli spadała. jak ruszyłem to był moment i temp dalej na 95. Myśle sobie wszystko OK. ALEEEEE :) Jako że robiłem dzisiaj porządek w warsztacie i odnalazłem ten stary orginalny oplowski czujnik postanowiłem zrobić mały eksperyment. Wykręciłem dobry nowy czujnik a wkręciłem ten Oplowski. I co sie okazało. Teraz temp wynosi 90. Powiedzcie mi jak sie sprawdza owy czujnik i czemu takie jest przekłamanie.
Elektrownia wiatrowa to jest to

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

dziaba20, Naj łatwiej toi sprawdż przy jakiej temeraturce powinien sie wentylator załanczać, doprowadż go do niej i sprawdż co pokazuje wskazówka, to chyba naj latwiejszy sposób, Mam wrażenie ze stary czujnik będzie pokazywał lepiej, bo temp powinna być bliżej 90 w trakcie jazdy niż 95, ale to już różnie z tym bywa.

Albo szybciej, termostat sie otwiera przy +/- 92 stopniach ( jak nie pamiętasz to sprawdż w sklepie internetowym jakimś ), otwierasz maske i trzymasz przewód idacy do chłodnicy ( od góry ) jak sie otworzy termostat, to on sie nagle zrobi gorący i w tedy sprawdzisz sobie temperaturke na wskażniku.kowinno być koło 92-93 stopni

dziaba20

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 11 maja 2008, 17:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Młynka
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: dziaba20 »

ja to robiłem troszke inaczej znaczy miernikiem chciałem zmierzyć rezystancje i było kilkanaście omów różnicy. chyba z tąd ta nieścisłość
Elektrownia wiatrowa to jest to

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

ja to robiłem troszke inaczej znaczy miernikiem chciałem zmierzyć rezystancje i było kilkanaście omów różnicy. chyba z tąd ta nieścisłość
dokladnie, to jest powód różnic. Jeżeli masz laserowy miernik ciepła ( zapomiałem nazwe ) to mozesz jeszcze łątwiej sprawdzić ;)
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ