X16SZR max speed...

Robespierre

Astro-maniak
Posty: 66
Rejestracja: 11 lip 2008, 15:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

X16SZR max speed...

#1

Nieprzeczytany post autor: Robespierre »

Moja Viki osiąga tylko 160 km/h ... Wiem, że licznkiowe 180 nie powinno stanowić problemu...

Olej i filtry wymienione, przebieg 129tyś, rocznik 1998,

Autko mało jeżdżone przez ostatnie dwa lata i może w tym tkwi problem... Trzeba je "rozruszać", przegonić na autostradzie... Hm?
Wierny marce Opel! Najpierw była Vectra A 1,7TD, teraz Astra 1,6 8v

Oki

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 28 lut 2008, 9:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Oki »

Może masz zamulone auto sprobuj pociagnąć go na drugim biegu do 70 km/h parę razy ze świateł ja w ten sposób swojego odmuliłem może tez pomoże. Teraz na gazie wyciągam 170km/h
Asterka

Robespierre

Astro-maniak
Posty: 66
Rejestracja: 11 lip 2008, 15:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Robespierre »

ah, mały chochlik się wkradł do mojego posta:

oczywiście chodzi o ASTRĘ, nie Vectrę :roll:
Wierny marce Opel! Najpierw była Vectra A 1,7TD, teraz Astra 1,6 8v

Sky Knight

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 02 gru 2007, 16:06
Imię: Robert
Auto: Astra Classic F (1998)
Silnik: 1600 cm3
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Sky Knight »

Też mam Astre 1,6 8v tyle , że w sedanie z silnikiem X16SZR , 1998 r.
Testowałem ją na A4 ale z 4 osobami na pokładzie na gazie.
Pedał do dechy i poleciała 170 km/h , więcej poprostu nie szło... :(
Na benzynie jeszcze jej nie testowałem ale myśle że poleci nie wiele szybciej
Muszę spróbować bez obciążenia 8)
<<<<<< Górny Śląsk >>>>>>

Awatar użytkownika
Thomas87

Przyjaciel forum
Posty: 1987
Rejestracja: 12 mar 2008, 23:15
Imię: Tomasz
Auto: Astra J
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Wdzięczny: 3 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: Thomas87 »

Również posiadam silnik X16SZ rok 1994 i powiem szczerze że jechałem nią prawie 175 km/h.
Jechałem sam i było lekko z górki :P No dobra, trochę bardziej jak lekko :)

urfel

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 02 kwie 2008, 16:21
Imię: Marcin
Auto: Opel Astra F
Silnik: X16SZR
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: urfel »

Ja mam Astrę kombi z X16SZR, pamiętam czasy jak na benzynce poleciała 180 i jeszcze odrobinka została tylko się teren zabudowany zaczął. A teraz na gazie - wczoraj cisnąłem na czwórce ostro i dla mnie to wyglądało jakby nie miała pojechać więcej niż 150, co prawda w środku miasta więc trochę się bałem, ale coś marnie...
Przede wszystkim dbać...

Robespierre

Astro-maniak
Posty: 66
Rejestracja: 11 lip 2008, 15:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Robespierre »

[quote="Sky Knight"]Też mam Astre 1,6 8v tyle , że w sedanie z silnikiem X16SZR , 1998 r.


no, to tak jak ja ;)

może rzeczywiście przeciągnę ją dzisiaj za miastem trochę do odcinki i zobaczymy czy pomoże

Paliwko raczej dobre bo BP U98...

moja stareńka Viki z 82 końmi na pokładzie potrafiła osiągnąć 184 km/h z przebiegiem ok 300 tyś, szok!
Wierny marce Opel! Najpierw była Vectra A 1,7TD, teraz Astra 1,6 8v

Usunięty użytkownik 3235

#8

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Przecież ten silnik to nie jest nie żadna rewelacja i nie ma co spodziewać się po nim nie wiadomo jakich osiągów. To ile wyciąga to najmniej ważne akurat. Na codzień nikt nie jeździ "z pedałem w podłodze". Raz- bezpieczeństwo, dwa- spalanie. Ten silnik akurat jest bardzo dobry do normalnej eksploatacji, świetnie radzi sobie podczas wyprzedzania, w ruchu miejskim, momonet obrotowy przy ok. 3tys. obr(to bardzo dobrze), niezbyt wysokie spalanie, no i bezkolizyjny.

Osobiście, raz tylko jechałem E7 i przycisnąłem trochę. Bez problemu wskazówka znalazła się na prawie 170km/h. Z pewnością do 180 by dociągnął ale nie ma sensu go męczyć. Są różne sytuacje na drodze kiedy to trzeba przycisnąć i wyprzedzić kogoś lub kiedy się spieszymy, w tych sytuacjach na ten silnik nie narzekam absolutnie

snoise

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 18 cze 2008, 22:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Strzyżów
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: snoise »

Witam Ja ze swojej Asi caravan X16XEL (145 tkm) całkeim spokojnie wydłubałem prawie 160 i trza było hamowac bo szlajfa dość ostra była (jechałem sam). Do podłogi jeszcze zostało kawałek więc myślę że 180 by się udało osiągnąć. Auto dobrze sie trzymało i hamulce też supre się spisują tylko za dużo oliwy hadra łyka. Pozdrawiam

Robespierre

Astro-maniak
Posty: 66
Rejestracja: 11 lip 2008, 15:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Robespierre »

analyzer64 pisze:Przecież ten silnik to nie jest nie żadna rewelacja i nie ma co spodziewać się po nim nie wiadomo jakich osiągów. To ile wyciąga to najmniej ważne akurat. Na codzień nikt nie jeździ "z pedałem w podłodze". Raz- bezpieczeństwo, dwa- spalanie. Ten silnik akurat jest bardzo dobry do normalnej eksploatacji, świetnie radzi sobie podczas wyprzedzania, w ruchu miejskim, momonet obrotowy przy ok. 3tys. obr(to bardzo dobrze), niezbyt wysokie spalanie, no i bezkolizyjny.

Osobiście, raz tylko jechałem E7 i przycisnąłem trochę. Bez problemu wskazówka znalazła się na prawie 170km/h. Z pewnością do 180 by dociągnął ale nie ma sensu go męczyć. Są różne sytuacje na drodze kiedy to trzeba przycisnąć i wyprzedzić kogoś lub kiedy się spieszymy, w tych sytuacjach na ten silnik nie narzekam absolutnie

Ależ zgadzam się z Tobą w 100%, jedynie niepokoi mnie fakt, że w młodym jeszcze autku nie mogę rozwinąc chociażby fabrycznych 176 km/h... Po mieście jeździ się świetnie, fajnie przyspiesza, jest dynamiczny, zrywny. Wiem co mówię, przez 1,5 roku jeździłem 1,7td Isuzu - fajny w trasie, w mieście gorzej (przyspieszenie, turbo-dziura)
Wierny marce Opel! Najpierw była Vectra A 1,7TD, teraz Astra 1,6 8v

ODPOWIEDZ