Problem z gazem (pedałem ;P)

august255

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 14 lip 2008, 21:10
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Problem z gazem (pedałem ;P)

#1

Nieprzeczytany post autor: august255 »

Witam mam problem z gazem otóż zacina się. Np. jadę na 2 wcisnę lekko gaz potem sprzęgło a on WUUUUU to ja znowu 2 i wciskam ten gaz do skutku a puści dodam że to jest bardzo niebezpieczne dzisiaj zaciął sie na 4 przy 100km/h dobrze że była prosta bo po paru s miałem 140/h myślę że to wina linki ale.... chce poznać radę specjalistów :roll:

Usunięty użytkownik 3235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Linka się albo przytarła albo się rwie i haczy w pancerzu. Wymień linkę na nową oraz jak już zdejmiesz ją to psiknij np WD-40 na elementy ruchome pedału gazu albo (najlepsze by to było) zdemontuj go i przesmaruj. Ale uważam, że nowa linka+WD-40 na pedał pomogą.

Samą nową linkę też możesz przed zamontowaniem przesmarować lub naoliwić. Na pewno nie zaszkodzi.

Jeszcze może być taka ewentualność, że sprężyna na ramieniu/półksiężycu (ten element przy silniku na ośce przepustnicy) jest pęknięta i to może być powodem ale wykluczam raczej. Na wszelki wypadek sprawdź i to.

august255

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 14 lip 2008, 21:10
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: august255 »

Dzięki za szybką odpowiedz :) A więc kupuje linkę

Kod: Zaznacz cały

http://allegro.pl/item395700624_linka_gazu_opel_astra_f_nowa_wyprzedaz_najtaniej.html

snoise

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 18 cze 2008, 22:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Strzyżów
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: snoise »

Witaj Linka to może być mało. Przejrzyj dikładnie mocowanie pedału i to "łożysko" na którym on pracuje. Może tam się zacierać. Wyczyść sobie dokładnie to wszystko a conajmniej piknij w to wszystko WD40. Jeśli nie pomoże może gdzieś przepustnica. Pozdrawiam

dziaba20

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 11 maja 2008, 17:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Młynka
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: dziaba20 »

a nie lepiej wszystko rozmontować i posprawdzac poszczególne elementy (ewentualnie je naprawić jeśli sie da) niż odrazu kupować linke??
Elektrownia wiatrowa to jest to

ODPOWIEDZ