Śruby mocujące fotele

markor

Astro-maniak
Posty: 186
Rejestracja: 24 lis 2007, 9:54
Imię: Marcin
Auto: Astra F Caravan
Silnik: x20xev
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Śruby mocujące fotele

#1

Nieprzeczytany post autor: markor »

W książce "sam naprawiam..." wyczytalem, że śruby mocujące fotele raz odkręcone nadają sie do wyrzucenia(bo mają jakieś zabezpieczenie przed odkręceniem) i że nowe trzeba dokręcać momentem 20Nm. I tu moje pytanie: czy te obydwa zalecenia są naprawdę ważne i trzeba tak robić, czy ogólnie można na to "przymrużyć oko"?? Jest to dla mnie ważne, bo wymontowałem fotele i np takiego klucza nie mam....

dziaba20

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 11 maja 2008, 17:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Młynka
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: dziaba20 »

jeśli chodzi o śruby a prędzej nakretki ( niewiem jakie jest mocowanie czy wykręca sie śruby czy odkręca sie nakrętki) to jeśli to nakrętki to pewnie chodzi o to że są samokontrujące znaczy z kawałkiem takiego plastiku na końcu gwintu i faktycznie takie nakrętki są raczej jednorazowe a jeśli chodzi o moment dokręcania to pewnie chodzi o to żeby cie nie zmyliło bo jak śruba przechodzi przez ten plastik to wkręca sie znacznie ciężej. może oto chodzi że ty wyczujesz opór i przestaniesz dokręcać a tam jeszcze będzie sporo gwintu. Odrazu mówie że tyczy sie to tylko nakrętek samokontrujących
Elektrownia wiatrowa to jest to

markor

Astro-maniak
Posty: 186
Rejestracja: 24 lis 2007, 9:54
Imię: Marcin
Auto: Astra F Caravan
Silnik: x20xev
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: markor »

wykręca sie śruby
[External Link Removed for Guests]

PawełTM

Astro-maniak
Posty: 232
Rejestracja: 16 lis 2007, 12:33
Imię: Paweł
Auto: Astra F
Silnik: X16SZ
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: PawełTM »

ja ostatnio odkrecalem i wsio jest ok zadnych problemów i nakretek nie ma

suchy

Astro-maniak
Posty: 741
Rejestracja: 05 paź 2007, 20:55
Imię: Sławek
Auto: astra F caravan '97
Silnik: x16szr
Lokalizacja: Kamień_M./Witnica/Gorzów_W.
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: suchy »

jedyne co zauważyłem na tych śrubach mocujących fotel (mam na myśli 4 szt. mocujące cały mechanizm do karoserii) to że były posmarowane klejem do śrub, takim niebieskim... pewnie oczyszczenie ze starego kleju i posmarowanie jakimś "locitem" da ten sam efekt - ja sobie problemu nie robiłem, tak jak odkęcałem tak przykręciłem i jest w porządku :m

no chyba, że tkwię w jakimś koszmarnym błędzie :roll: :P
jestem już stary...

ODPOWIEDZ