gasnaca astra :( pomocy

emek6

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 21 paź 2007, 20:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

gasnaca astra :( pomocy

#1

Nieprzeczytany post autor: emek6 »

witam mam problem tzn nie ja tylko moja astra bywa nieraz marudna :/:[ a chodzi mi o to ze jak zrzucam bieg czyli na luzia nieraz mi zgasnie co to moze byc ? nie zawsze tylko nieraz wlasnie jak ma kaprys to sobie lubi zgasnac :( a dodam jeszcze ze dzieje sie to na gazie jak i na benzynie

adi

Astro-maniak
Posty: 86
Rejestracja: 06 maja 2007, 15:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: adi »

Witam może być zawór biegu jałowego, przemyj go może pomoże.

bartobbb

Astro-maniak
Posty: 119
Rejestracja: 01 kwie 2008, 12:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: bartobbb »

dolącze się z pytaniem, bo moja astra F C16NZ ma tak że na gazie nie gaśnie, ale na benzynie tak, ale:
tylko w momencie kiedy hamuje silnikiem i wcisne sprzęglo przy obrotach powyżej 2 tys. Jak jade z pedalem gazu wciśnietym i wcisne sprzęglo zaraz po puszczeniu gazu to obroty trzymają się normalnie, jak hamuje silnikiem do ok 1 tys - 1.5 tys obrotów i wcisne sprzęglo też nie zgaśnie. Wygląda mi no to że komp od beny odcina paliwo przy hamowaniu silnikiem, ale nie zdąży go wlączyć na czas. Czasem się mu uda, obroty bardzo nisko spadną, ale wkońcu wrócą na 900, a czasem się nie uda i zgaśnie.
Na gazie nie ma tego problemu zapewne temu że na gazie nie mam cut-offa i nie odcina paliwa hamując silnikiem.
Co można z tym zrobić? czy TTTM?
Bo póki co jadąc na benzynie poprostu dlużej hamuje silnikiem, lub jeżdże na luzie, żeby uniknąć zgaśnięcia, albo przed wciśnięciem sprzęgla dodam troszke gazu. Nie jest to klopotliwe, ale jeśli można się tego pozbyć to czemu nie, no chyba że jest to dużo zabawy, albo drogie wyjście...

Lupo

Astro-maniak
Posty: 128
Rejestracja: 15 maja 2007, 1:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wisła
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Lupo »

jakby tego było mało, mnie z kolei na gazie gaśnie przy redukcji, np redukacja przed siwtałami z 4 na 3 -gasnie, z 3 na 2 gaśnie, cholera czasem człowieka bierze.
Obrazek

farow

Astro-maniak
Posty: 106
Rejestracja: 14 lip 2008, 7:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: farow »

Czasem problem moze byc super banalny! :) Ja sie juz np spotkałem z takim wlasnie problemem u jednego klienta i okazało sie ze mial przetarty przewód z czujnika położenia wału i w zaleznosci jak sie przewód ułożył czasem autko gasło! :) POlutowalismy, zaizolowalismy i autko smiga! :) Czasem warto zaczac od najprostszych rzeczy! :)

Adamo

Astro-maniak
Posty: 287
Rejestracja: 23 lut 2007, 6:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Adamo »

farow pisze:czujnika położenia wału
U mnie też on powodował gaśniecie auta na biegu jalowym, generalnie prawie za każdym rozsprzęgleniem. Jak na biegu jechałem to bylo oki, czy jak hamowalem silnikiem, walił się jak tylko wcisnełem sprzęgło.

Z tym że u mnie przeczyszczenie styków nie pomogło, do wymiany poszedł czujnik położenia wałka rozrządu (100zł) i przepływomierz (207zł), teraz lata elegancko

misara

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 01 mar 2008, 15:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: się biorą dzieci ?
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: misara »

ja bym raczej powiedzial ze to moze miec zwiazek z silniczkiem krokowym

emek6

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 21 paź 2007, 20:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: emek6 »

witam ja jednak udalem sie do opla gdzie podlaczyli moja astre pod komputer i byl jakis blad i go usuneli ale po za tym jeszcze musze wymienic rure ta od filtra powietrza bo mialem poklejona i silnik krokowy a takze przemylem ten zawor biegu jalowego jak wyrzej mowil kolega i jest wszystko ok :)

ODPOWIEDZ