diagnoza wtryskow1.7 DTL (ocena wtryski wtryskiwacze diesel)

bronx

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 06 lut 2008, 23:07
Imię: Piotr
Auto: Astra 17xdtl 96r kombi
Silnik: diesel opla
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

diagnoza wtryskow1.7 DTL (ocena wtryski wtryskiwacze diesel)

#1

Nieprzeczytany post autor: bronx »

Witam, Panowie
ostatnio aż włos mi dęba stanął.
Jade sobie wkręcam silnik na 4tys a za mną czarna chmura, nie lekkie zadymienie ale
dosłownie czarno jak cholera. Ogólnie jeżdżę spokojnie, rzadko kiedy przekraczam 3tys/obr.
W związku z tym chciałem sprawdzić stan wtryskiwaczy bo zakładam że to właśnie one będą winne temu dymieniu ale nigdzie nie ma opisu jak sie do tego zabrac. Wiec panowie jak sprawdzić w warunkach domowych stan wtryskiwaczy ( o ile się da :D ).
Albo tak ma być ze przy tak ostrym przegazowaniu nie spali wszystkiego? , albo coś z turbinką?

Inna sprawa gdzie można dostać wtryski i czy po wymianie trzeba coś ustawiać?
Bo tak rozumiem ze wykrecam stare i wkrecam nowe i powinno smigac , powinno :)
------------------------------
SPRZEDAM --> zamek do rolety bagaznika
sztuk jedna, strona lewa !!!!!!

------------------------------

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

bronx, co do samych wtrysków nic nie powiem, ale weź przeciągnij kilka razy samochó do 3 tysięcy. Ja dosc często osiągam 3 tysiące. Kwestia jest przeczyszczenia układu wylotowego... jak jeździsz wolno to spora część osadów wsadza sie na wydechu i turbinie, co jakiś czas nalezy przedmuchiwać ten układ aby go wyczyścić ( głównie o turbo chodzi ). Pociągnij samochod ze 2-3 razy tak i dopiero zacznij sie zastanawiać co może być, jeżeli nie pomorze.
To się odnosi, tylko do Twojego stylu jazdy oczywiście.
[External Link Removed for Guests]

bronx

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 06 lut 2008, 23:07
Imię: Piotr
Auto: Astra 17xdtl 96r kombi
Silnik: diesel opla
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: bronx »

i tez tak zrobilem :) za pierwszym razem byla zaslona a potem juz nie bardzo widzialem aby byla za mna czarna chmura dymy.
Bynajmniej jak to jest z tymi wtryskami? Jak sie je wymieni trzeba cos ustawiac?
Czy to jest tak jak ae swieca? ( wykrecam wkrecam i jazda)
JEst gdzies na forum podany jakis link ( temat) o sklepach z czesmiami do opla?
JA mam do forda i wszytko w nim jest, jednak opel to same podstawowe typu linki i swieczi ale do benzyny.
:)
------------------------------
SPRZEDAM --> zamek do rolety bagaznika
sztuk jedna, strona lewa !!!!!!

------------------------------

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

i tez tak zrobilem za pierwszym razem byla zaslona a potem juz nie bardzo widzialem aby byla za mna czarna chmura dymy.
Czyli raczej masz wszystko ok ;) też miałem taką akcje, przyśpieszam a tu zasłonka ;).

Ale za drógim razem już nic nie było, poprostu trzeba było przedmuchać układ wydechowy i go wyczyścić ;)

Co do wtrysków to nie wiem... Nioe, nie chce nic mówić bo sie jeszcze pomyle.
Na AKP raczej cięzko będzie ale spróbuj poszukać na [External Link Removed for Guests] tam prędzej coś znajdziesz, bo nie kojarze aby był tego typu temat na tym forum.

P.S. ja tam jak swojego czyszcze to do 4-4,5 tyś do trzeciego biegu, taki sprincik, dobrze robi ;)
[External Link Removed for Guests]

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

a ja powiem jeszcze coś ;) Bardzo często jeżdżę po drogach z racji pracy i zaobserwowałem że praktycznie każdy diesel teraz tak kopci jak mu się depnie - po prostu pogoda nie sprzyja dobrej kompresji ;)

zauważcie że jak dacie mniej powietrza na tłoki to będzie kopcić ;) a w tym upale powietrze jest gorące przez co ma większą objętość - intercooler nie nadąża je dostatecznie schłodzić i przez to choć objętość powietrza idzie do spalania ta sama to ma ona procentowo mniej tlenu, a im mniej tlenu tym mniejsza moc i kopcenie

To jest koledzy normalne i ja bym się nie przejmował

A jak już ktoś bardzo chce sobie wtryski przeczyścić to polecam do pełnego baku dolać z 200-300ml mixolu ;) u mnie zmieniła się kultura pracy silnika, zaczął pracować ciszej, równiej no i zrobił się dynamiczniejszy. Jak ktoś jest takim czymś zainteresowany to na forum jest o tym temat.

bronx

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 06 lut 2008, 23:07
Imię: Piotr
Auto: Astra 17xdtl 96r kombi
Silnik: diesel opla
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: bronx »

lalem dolewalem lepiej zapala i spala ok 1l mniej na 100 :)
------------------------------
SPRZEDAM --> zamek do rolety bagaznika
sztuk jedna, strona lewa !!!!!!

------------------------------

Dzafi

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 22 sty 2008, 15:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Dzafi »

A ja się do łącze i powiem swoje ;) Po pierwsze sprawdź czy turbina nie przepuszcza czyli zdejmij filtr powietrza i rurę prowadzącą do niego. Jeżeli tam będzie olej tzn żę trubo powoli kończy swój żywot... Ale na to wpływa wiele innych składników. Sprawdź EGR czy się nie zacina a po drugie przepływka podstawowa sprawa. Pozdro

[ Dodano: 2008-10-01, 20:04 ]
A z mixolem zgadzam się w 100%
Rzeczywistość! Trzeba walczyć!

bronx

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 06 lut 2008, 23:07
Imię: Piotr
Auto: Astra 17xdtl 96r kombi
Silnik: diesel opla
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: bronx »

To powiedz mi gdzie w tym silniku 17DTL z roku 1995-1996 jest ten EGR bo niby pisze w sam naprawiam, ale ja nie mam nawed kontroli check engine wiec wydaje mi sie ze nie mam EGR. A turbine mam szczelna ( jeszcze ;) )
Problem mam z wolnymy obrotami tu opisalem moze masz jakis pomysl co z tym zrobic:

KLIK !
------------------------------
SPRZEDAM --> zamek do rolety bagaznika
sztuk jedna, strona lewa !!!!!!

------------------------------

Góral 2007

Astro-maniak
Posty: 194
Rejestracja: 22 sie 2007, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Góral 2007 »

EGR jest nad turbiną przykręcony do kolektora ssącego taki przewodzik powinien isc z pompy wtryskowej do niego a tak w ogóle to ja go odłączyłem i mniej mi kopci i jest mocniejszy a wymieniać nie mam zamiaru
[External Link Removed for Guests][
Był Asterix a teraz jest Foczka

ODPOWIEDZ