Wew. oświetlenie pali się dopiero po otwarciu bagażnika

Gość

Wew. oświetlenie pali się dopiero po otwarciu bagażnika

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

cześć,

Mam taki problem. Wewnętrzne oświetlenie w Astrze F 2000 rok 1,6 kat. nie pali się. Dopiero jak otworzy się bagażnik światło wewnątrz cudem się zapala.
Co może być przyczyną, i jak to usunąć.

???

Usunięty użytkownik 3235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Sprawdź włączniki odpowiadające za włącznie oświetlenia(są przy drzwiach, jak je otworzysz to będą na przednim słupku). Podejrzewam, że albo ten włącznik się zaciął i pozostał w takim stanie albo nie ma masy gdzieś albo po prostu nie masz tych wyłączników w ogóle(mało prawdopodobne)

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

analyzer64 pisze:Sprawdź włączniki odpowiadające za włącznie oświetlenia(są przy drzwiach, jak je otworzysz to będą na przednim słupku). Podejrzewam, że albo ten włącznik się zaciął i pozostał w takim stanie albo nie ma masy gdzieś albo po prostu nie masz tych wyłączników w ogóle(mało prawdopodobne)
Włączniki są. Wszystkie są wycisnięte.
Światło nie świeci ani jak się otwiera dzwi, ani kiedy wyciągasz włacznik od świateł. Światło się świeci tylko po otwarciu bagażnika :)

Usunięty użytkownik 3235

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Najprawdopodobniej te włączniki mogą być zanieczyszczone, skorodowane. Wyjmij je i sprawdź przewód, wszystko wyczyść dokładnie.

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Jeszcze się za nic nie brałem.
Jutro chyba się za to wezmę:

- sprawdzę włączniki w drzwiach
- sprawdzę włącznik światła

co jeszcze - przy okazji wszystko bym posprawdzał :)

pawelk

#6

Nieprzeczytany post autor: pawelk »

hladun, u mnie nie dzialalo zadne swiatlo wewnetrzne. Okazalo sie ze kolo fotela kierowcy kable byly przeciete. Prawdopodobnie po to zeby sie cos nie przepalalo. Czesto mi sie palila zarowka od tablicy rej. Kupilem nowe za 15 i dziala. Kable posprawdzalem pokolei. Polaczylem i dziala. Odkrec plastik przy lewej nodze kierowcy. Zaczyna sie pod deska rozdz. a konczy kolo fotela kierowcy. Jak odkrecisz srubki to przesun ten plastik do przodu samochodu bo sa zaczepy. Wtedy wyjmij i popatrz czy wiazka nie byla ruszana. Jak nie byla ruszana to lecisz dalej. Sprawdz czy jest plus w podsufitce. Jesli tak to sprawdz mase. Jesli nie ma plusa po otwarciu drzwi to otworz schowek, jesli dziala Ci swiatlo w nim to wez stamtad plusa i polacz z plusem w podsufitce. Pamietaj zeby kabelki podlaczac na wyjetym kluczyku. Jak podepniesz wtedy przekrec i otworz schowek jesli zamknales. Przed wzieciem plusa ze schowka wyjmij zarowke z niego i sprawdz ktory to plus probowka.

ODPOWIEDZ