Jaki silnik do Asi

Gość

Jaki silnik do Asi

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam wszystkich klubowiczów mam pytanie jestem zmuszony wymienić silnik w swojej Asi 16, x16sz czy wymieniając motor musi mieć te same oznaczenia nie nie ma zadnej różnicy?

Usunięty użytkownik 3235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Najlepiej by było gdyby miał te same oznaczenia. Wtedy masz tę pewność, że wkładasz go i odpalasz. Jeśli chciałbyś zamontować X16SZR to będzie on pasował pod względem skrzyni/poduch. Nie wiem czy wiązka el. jest ta sama...

cr2sher

Astro-maniak
Posty: 826
Rejestracja: 28 mar 2007, 14:14
Imię: Paweł
Auto: oBoRa
Silnik: Benzynowy
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

#3

Nieprzeczytany post autor: cr2sher »

MPRaw, pierwsza sprawa to czy wkładać 1.6 czy już coś większego. Jeżeli 1.6 to najlepiej taki sam jak był ponieważ cała instalacja (wiązka, komputer) będzie pasowała. przy innym silniku (czyt. inne oznaczenie) musisz już raczej zmieniać wiązkę i kompa. Czasami zdarza się tak że wiązka i komp z jednego silnika pasuje do drugiego, ale wtedy będzie najłatwiej jak podasz oznaczenia silnika który masz zamiar wkładać, wtedy postaram się odpowiedzieć jednoznacznie na Twoje pytanie.

Jeżeli chciałbyś wrzucić coś większego 1.8 lub 2.0 to prócz silnika musisz zmienić też skrzynię biegów, ponieważ jest inny blok silnika.
Pozdrawiam
Cr2ShEr - Paweł

[External Link Removed for Guests]

------------------------------------------------

Obrazek

Gość

#4

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Mam pytanko jeszcze a czy jest możliwość wstawienia silnika 1.4 (60 KM lub 82 KM)
Pozdro

Bunkerites

Astro-maniak
Posty: 147
Rejestracja: 08 lis 2007, 15:21
Imię: Marek
Auto: aktualnie Civic 7 gen TypeR
Silnik: K20A2
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Bunkerites »

widze ze jezdzisz 1.6 wiec wstaw C16SE
Bylo C16SE,nastepnie C20XE a teraz Honda Civic 7 gen TypeR K20A2

ja37

V.I.P.
Posty: 6030
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Mechanicznie podejdzie, ale elektrycznie musisz powiedzieć, co kupujesz, wtedy ci powiem.

ODPOWIEDZ