astra f 1.6 8v problem z odpalaniem na benzynie i nie tylko

salmooo

Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 04 lut 2008, 22:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: LUBICZ
Kontakt:

astra f 1.6 8v problem z odpalaniem na benzynie i nie tylko

#1

Nieprzeczytany post autor: salmooo »

Witam
Proszę o podsunięcie pomysłów co mogę sprawdzić ,żeby moja ASTRA 1.6 96 rok chodziła normalnie na PB
Gdy chcę uruchomić auto oczywiście na benzynie to nie chce załapać muszę mu pomóc pedałem gazu(kilka razy pompuję w czasie kręcenia rozrusznikiem) jak załapie to wskakuję na wolne obroty strasznie SZARPIE dopiero jak przegazuje porządnie to zaskoczy na normalne obroty.
Z jazdą na pb w tym aucie jest nie możliwe w czasie ruszania zaczyna się dławić,jest tak na każdym biegu "dodaje gazu a on nic ,nie chce iść do przodu ,potem po chwili jakby dostała kopa i idzie ładnie ale tylko moment..... znowu dławienie i tak w kółko"
W aucie wymieniono
kable
świece
pompkę paliwa
filtr paliwa
filtr powietrza

zaznaczam ,że na gazie chodzi ŁADNIE
proszę o porady

junek

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 19 sty 2007, 8:25
Lokalizacja: Gdynia

#2

Nieprzeczytany post autor: junek »

Ja takie objawy miałem, jak mi jedną świecę zarzuciło i nie paliła na zimno, ale wtedy mi "cykał" w górę obrotomierz, bo mam podpięty pod wejście cewki WN :) Po rozgrzaniu było OK. Ale skoro śmiga na gazie to.. ciśnienie paliwa? Może zatkał ci się dopływ powietrza do baku:) - odpal z odkręconym korkiem ;) A jak kilka razy zalaczysz zapłon (powina na chwilę być słyszalna pompka paliwa) i dopiero zakręcisz to tak samo? Jak bym sprawdził ciśnienie paliwa i wtryskiwacz/e, może ci się pozapychały od pracy na gazie? To jest monowtrysk? Poszukaj, napewno nie jeden raz o tym było pisane. A najlepiej do mechanika, który ma czym i umie zrobić pomiary etc. Warto też sprawdzić czujnik temperatury (odpowiedzialny za "ssanie " - większa dawka paliwa), ten do kompa wtrysku..

salus1973

Astro-maniak
Posty: 137
Rejestracja: 16 lip 2008, 16:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: salus1973 »

Wczoraj uruchomiłem asterkę 16 8v na benzynie chwilę postałem z włączonym silnikiem i auto zgasło.Kolejne próby uruchomienia silnika nic nie dały.Dopiero po przełączeniu na sam gaz auto odpaliło i jeździ normalnie z tym że CE świeci cały czas.Co poległo?Jakieś sugestie?Świece i kable nowe, rozrząd też

[ Dodano: 2008-07-30, 12:46 ]
no i problem się rozwiązał - luźne przewody zrobiły całe zamieszanie
DKW F- 102>>FSO 1500>>AUDI 80 1,6>>VW GOLF I 1,6>>FSM 126p>>VW GOLF II 1,6>>FIAT TIPO 1,4>> OPEL ASTRA F 1,6 8V CARAVAN>>jest CHRYSLER GRAND CARAVAN

salmooo

Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 04 lut 2008, 22:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: LUBICZ
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: salmooo »

muszę co s pokombinować sam narazie nie mam kasy na mechaniora może jakieś podpowiedzi od czego zacząć gdzie co i jak odkręcić może sam popracuje

salus1973

Astro-maniak
Posty: 137
Rejestracja: 16 lip 2008, 16:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: salus1973 »

Wydaje mi się że musisz przyjrzeć się wtryskiwaczowi być może jest zabrudzony a może być i tak że jego dni są już policzone.
DKW F- 102>>FSO 1500>>AUDI 80 1,6>>VW GOLF I 1,6>>FSM 126p>>VW GOLF II 1,6>>FIAT TIPO 1,4>> OPEL ASTRA F 1,6 8V CARAVAN>>jest CHRYSLER GRAND CARAVAN

salmooo

Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 04 lut 2008, 22:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: LUBICZ
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: salmooo »

a czy można samemu obejrzeć ten wtryskiwacz ,gdzie on jest i na co zwracać uwagę

ja37

V.I.P.
Posty: 6033
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Ja bym zaczął od zmainy przekaźnika odcinającego wtrysk przy przełączeniu na gaz.
Te co gazownicy zakładają kosztują 1,22 i starczają na 3 miesiace, sprawdzone u mnie.
Dopiero przekaźnik z CC poprawił sytuację, nasz polski, chyba eltech, albo elmot się nazywał.

salmooo

Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 04 lut 2008, 22:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: LUBICZ
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: salmooo »

wczoraj wyjąłem wtryskiwacz i nie było syfu żadnego ,dziś natomiast mam kiepskie przygody na LPG i na PB auto co światła to gaśnie a poza tym szarpie w czasie jazdy na wyższych biegach ale niższych obrotach oczywiście nie do przesady.... nie wiem co mogę zrobić idę na dół czyścić krokowca i sprawdzić świece
Gdzie sie znajduje ten przekaźnik

[ Dodano: 2008-08-01, 18:11 ]
wiem dlaczego chodzi kiepsko na LPG !!
Auto normalnie sie zalewa gdy odpaliłem na benzynie i przełączyłem na gaz odkręciłam kopułek od wtryskiwacza a tam benzyna leci "strumieniami" leci z wtryskiwacza i z (ssania chyba.... tak mi powiedział kolega, taka puszeczka z przodu jak się patrzy na wtryskiwacz z taką mała dziurką ,z której właśnie leci benzyna)

możecie mi jakoś pomóc co mam sprawdzić

ja37

V.I.P.
Posty: 6033
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#9

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Czyli dalej nie sprawdziłeś tego, co pisałem wyżej.
A to jest przyczyna.

salmooo

Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 04 lut 2008, 22:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: LUBICZ
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: salmooo »

A gdzie znajduję sie ten przekaźnik??

ODPOWIEDZ