Ciężkie biegi

Kryniu99

Astro-maniak
Posty: 297
Rejestracja: 24 lip 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Iłowa kolo ZG
Kontakt:

Ciężkie biegi

#1

Nieprzeczytany post autor: Kryniu99 »

Witam wszystkich.
Dziś wróciłem z wakacji i po przejechaniu 750 kilometrów jestem zadowolony z jednej rzeczy i zaniepokojony drugą. :evil:
Pierwszą muszę się pochwalić. Mam silnik 1.6 75KM i po wyliczeniu spalania wyszło mi średnio 5,5 litra na 100. Możliwe czy wskazówka poziomu paliwa świruje?? :m

Druga sprawa to ta z tematu. :( Już około 500 kilometra biegi zaczęły bardzo ciężko wchodzić a pedał sprzęgła wpadał w podłogę. :/ Z tego co sugerują znajomi i tatuś trzeba podciągnąć linkę sprzęgła. Prawda to?? :mrgreen:

Pozdrawiam i z góry dzięki za rady :lol:
Polityka - niekaralna forma kradzieży :D
[External Link Removed for Guests]
Jeśli pomogłem kliknij POMÓGŁ

esio_22

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 01 lip 2008, 20:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kołbiel
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: esio_22 »

mozliwe ze tyle spalil. ja mam taki sam motor i moj rekord to 5.8. wszystko zalezy od perdkosci z jakimi jechales. a co do skrzyni to ja stawiam na zbyt niski poziom oleju. ze 3 dni temu byl temat taki to sprawdz jak ten poziom sprawdzic
jakby sprzeglo bylo zle naciagniete to odrazu by ciezko wchodzily biegi.

a to na benzynie czy na gazie tyle ci spalil? bo mi na gazie

bartobbb

Astro-maniak
Posty: 119
Rejestracja: 01 kwie 2008, 12:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: bartobbb »

na gazie 5.8 litra na 100 km :shock:
dobry jesteś, mam ten sam silnik i rekord na trasie przy ekonomicznej prędkości to 7.3
więc gratuluje, choć nie dowierzam

esio_22

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 01 lip 2008, 20:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kołbiel
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: esio_22 »

ale kolego to byla jazda dla testu ile najmniej spali i przyprawiala o mdlosci :mrgreen: 80 km/h maxymalnie i rozpedzanie powolne itd...

matee

Astro-maniak
Posty: 82
Rejestracja: 14 maja 2007, 19:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Toruń / CALifornia
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: matee »

No nic tylko pogratulowac takiego spalania i ecodrivingu ;)

Co do skrzyni i sprzegla. Ja borykam sie z tym juz od roku :) (mnie czeka juz wymiana sprzegla komplecik :)) Jak chodzi o sprzeglo tak tak podciagnac linke i sprawdzic. Jednak to tylko na jakis czas pomaga zazwyczaj. Sprzeglo juz pewnie pomalu sie konczy. Co do skrzyni to zreknij jak z poziomem oleju.

To wszystko zapewne jest spowodowane duzymi temperaturami wiadomo ze metale maja troche inne wlasciwosci kiedy temp w sloncu oscyluje w takich granicach jak ostatnio w polsce.

Kryniu99

Astro-maniak
Posty: 297
Rejestracja: 24 lip 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Iłowa kolo ZG
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Kryniu99 »

Jeśli chodzi o spalanie to na beznyznie i trafiłem na bardzo dobre i tanie paliwo, które doradził mi kolega. Jesli ktoś jest z okolic Zielonej Góry to polecam stacje kolo Tesco :m
esio_22, Jesli na gazie to naprawde gratulacje. Miałem wcześniej astre tez 1,6 z gazem i brala mi tak jak mowi bartobbb,

Niedługo zerkne do tej nieszczesnej skrzyni :P

Dzieki za rady
Polityka - niekaralna forma kradzieży :D
[External Link Removed for Guests]
Jeśli pomogłem kliknij POMÓGŁ

ODPOWIEDZ