Uszczelniacze - czym to grozi?

hellboyek

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 03 mar 2008, 22:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Uszczelniacze - czym to grozi?

#1

Nieprzeczytany post autor: hellboyek »

Witam serdecznie.
Niedawno znajomemu podrzuciłem moja Aśkę (1.7TD 68KM 1996) do sprawdzenia wtrysków i takich tam (kopci troszku). Wszystko działa jak najlepiej, ale po podłączeniu do kompa wyskoczyły jakieś błędy. Diagnoza - padnięte uszczelniacze. Przyznam szczerze, że nic mi to nie mówi. Jakie są objawy, co może spowodować ta awaria? Czy ma to coś wspólnego z kopceniem?

Na forum znalazłem, że jednym z objawów jest ubytek oleju, jednak u mnie jest on minimalny, a w ciągu roku nie muszę dolewać, chyba, że zapobiegawczo.

Przy odpalaniu kopnie na czarno. Jednak ostatnio wydawało mi się, ze dym był niebieski (może to "schiz", gdyż nasłuchałem się o olejach w turbinie i padniętych pompach...)

mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

Wydaje mi się że przy padniętych uszczelniaczach łykał by olej i kopcił na niebiesko.
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

burdalak

Astro-maniak
Posty: 60
Rejestracja: 01 maja 2008, 14:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: burdalak »

miałem to samo w swojej astrze 1,4 - w wyniku padniętych uszczelniaczy bierze olej. Teraz może bierze na tyle mało, że tego nie zauważasz ale z czasem zacznie brać więcej także woź wiadro oleju w bagażniku :) natomiast kopcenie na niebiesko to głównie obiaw docierania się nowych części silnika (np. po wymianie zaworów), a dlaczego u Ciebie tak kopci to już Ci nie powiem...

ODPOWIEDZ