Astra po długim postoju

Awatar użytkownika
rasternet

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 16 lip 2008, 21:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: rasternet »

Jedras_GW pisze:
Vincetti pisze: Cena 1500 faktycznie atrakcyjna, za tą cenę to wziąłbym ją w ciemno, nawet po to żeby trochę ją dopieścić i sprzedać.
Ja też bym tak zrobił. Cena warta uwagi. Zrobienie przeglądu z rozrządem, filtrami, olejami, hamulcami oraz poprawek blacharskich nie powinno wynieść w tym przypadku więcej jak 1500 złotych. Można też olać rozrząd jak chcesz sprzedać i zrobić jeszcze taniej. W tym przypadku można zarobić ze dwa klocki albo i lepiej i dołożyć do czegoś młodszego, z mniejszym przebiegiem, lepiej wyposażonego z większym silnikiem.

Dla siebie tym bardziej w długie rasy nie polecam. Już nie chodzi o komfort jazdy ale przebieg.
_________
Pozdrawiam.

Vincetti

Astro-maniak
Posty: 295
Rejestracja: 05 sie 2008, 13:13
Imię: Jarek
Auto: Nissan Primera P11.144
Silnik: GA16DE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Vincetti »

Tak panowie. co do silniczka jest on na wielowtrysku (ten mocniejszy). Jeśli chodzi o sprawy "wymian bierzących" jest to jak najbardziej naturalne i logiczne. Chciałbym się dowiedzieć jeszcze od was panowie jak jest z remontem silnika. Co bym musiał wymienić żeby go nieco "odmłodzić"?
Samochody części, silniki, zawieszenia, samochody w całości na części i nie tylko

burdalak

Astro-maniak
Posty: 60
Rejestracja: 01 maja 2008, 14:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: burdalak »

To już musiałby mechanik rozkręcić silnik i ocenić... na pewno zawory i panewki... ja kupiłem astre z cofniętym licznikiem - ile ma w rzeczywistości przebiegu to nie wiem ale teraz to śmiało mogę jeździć po Polsce... :)

Vincetti

Astro-maniak
Posty: 295
Rejestracja: 05 sie 2008, 13:13
Imię: Jarek
Auto: Nissan Primera P11.144
Silnik: GA16DE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: Vincetti »

burdalak pisze:To już musiałby mechanik rozkręcić silnik i ocenić... na pewno zawory i panewki... ja kupiłem astre z cofniętym licznikiem - ile ma w rzeczywistości przebiegu to nie wiem ale teraz to śmiało mogę jeździć po Polsce... :)
a drogi jest taki remont zakładając że mam znajomego mechanika? napewno wymieniłbym jeszcze pierścienie na tłokach...

burdalak

Astro-maniak
Posty: 60
Rejestracja: 01 maja 2008, 14:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: burdalak »

wszystko zależy od tego jakie części kupisz... od razu mówię, że nie ma sensu wkładać najtańszych części - te ze średniej półki cenowej będą odpowiednie... reszta zależy od ceny za robotę

Vincetti

Astro-maniak
Posty: 295
Rejestracja: 05 sie 2008, 13:13
Imię: Jarek
Auto: Nissan Primera P11.144
Silnik: GA16DE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: Vincetti »

Ok! rozumiem. Dziękuje Wam Panowie za odpowiedzi, w razie problemów oraz pytań napewno napiszę. Pozdrawiam!
Samochody części, silniki, zawieszenia, samochody w całości na części i nie tylko

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

3 miesiące postoju to jeszcze nie tragedia. Przebieg trochę przeraża ale jeśli autko było serwisowane to powinno jeszcze spokojnie z 200tyś zrobić ;)

za te pieniądze to ja bym brał - choć na dalekie wyjazdy wolałbym coś innego, młodszego z mniejszym przebiegiem

Awatar użytkownika
Jedras_GW

Astro-maniak
Posty: 821
Rejestracja: 08 kwie 2007, 1:05
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: Jedras_GW »

JOszi pisze:Przebieg trochę przeraża
Zawsze można skręcić o połowę jak w znakomitej większości używanych aut w Polsce :m
Serdecznie Pozdrawiam
Astra H Z16XEP '04 77kkm

ODPOWIEDZ