Astra po długim postoju

Vincetti

Astro-maniak
Posty: 295
Rejestracja: 05 sie 2008, 13:13
Imię: Jarek
Auto: Nissan Primera P11.144
Silnik: GA16DE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Astra po długim postoju

#1

Nieprzeczytany post autor: Vincetti »

Witam, mam następujące pytanie: Mam do kupienia dość tanio Astrę Classic 1,4 z przebiegiem 304tys. Samochód stoi od kilku miesięcy nieużywany. Odpaliłem go jako pierwszy po tym postoju u właściciela bez większych problemów i chciałem zapytać czy opłaci się kupić samochód z takim przebiegiem za 1500zl i co bym musiał wyremontować po takim postoju oraz przebiegu aby spokojnie nim móc jeździć w dłuższe trasy? pozdrawiam!

Awatar użytkownika
radekf17

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 11 kwie 2008, 23:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: polska
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: radekf17 »

zalezy z którego roku jak jakiś starszy rocznik to raczej nie ma sensu, i ogółem jakis stan blach środka itd.

Vincetti

Astro-maniak
Posty: 295
Rejestracja: 05 sie 2008, 13:13
Imię: Jarek
Auto: Nissan Primera P11.144
Silnik: GA16DE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Vincetti »

Auto jest zadbane. Jeden błotnik lekko skorodowany. Rocznik 1995, krajowy od 1rwszego właściciela. Nie jeżdżono nim tylko dlatego że urwał sie tłumik a właściciel ma tyle kasy że kupił po prostu nowe auto
Samochody części, silniki, zawieszenia, samochody w całości na części i nie tylko

Usunięty użytkownik 3235

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Tak jak pisze radekf17, obejrzyj stan nadwozia, po takim postoju to pewnie i wydech zardzewiał. Na pewno wypadałoby wymienić podstawowe rzeczy takie jak płyny, olej, filtry wszystkie. Po takim przebiegu silnik lepiej zalać jakimś dobrym olejem mineralnym, bo niestety przebieg mały już nie jest. Warto wymienić świece, przewody zapłonowe. Na razie tyle mi przychodzi do głowy... :roll:

Dość ważne też jest to gdzie stało auto, czy w garażu czy gdzieś pod chmurką...

Vincetti

Astro-maniak
Posty: 295
Rejestracja: 05 sie 2008, 13:13
Imię: Jarek
Auto: Nissan Primera P11.144
Silnik: GA16DE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Vincetti »

analyzer64 pisze:Dość ważne też jest to gdzie stało auto, czy w garażu czy gdzieś pod chmurką...
Pod chmurka auto stało ok. 2-3miesiące. Silnik pracuje równo. Właściciel sam nie umiał go odpalić po tym czasie ponieważ pękł wężyk paliwowy i na wtryskach nie było ciśnienia. Oglądał to auto również znajomy blacharz i stwierdził że jedyne co trzeba zrobić to zapodkładoać progi i zrobić ten jeden skorodowany błotnik. Jednak sprawy kosmetyczne nie są dla mnie aż tak ważne jak trwałośc i wytrzymałość silnika itp. Gdyż auto chcę kupić z myślą wyjazdów do Holandi.

Usunięty użytkownik 3235

#6

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Sprawdź jeszcze stan paska wieloklinowego, na Twoim miejscu wymieniłbym też kompletny rozrząd.

farow

Astro-maniak
Posty: 106
Rejestracja: 14 lip 2008, 7:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: farow »

ja bym jeszcze pomyślał o hamulcach i oponach! Za ta kase warto pomyslec nad tym autkiem :)

Awatar użytkownika
Jedras_GW

Astro-maniak
Posty: 821
Rejestracja: 08 kwie 2007, 1:05
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Jedras_GW »

Vincetti pisze:auto chcę kupić z myślą wyjazdów do Holandi.
Jeśli zamierzasz jeździć 1.4 60KM po autostradzie to powodzenia życzę, w Niemczech to chyba będziesz całą drogę jechał na pasie dla ciężarówek :mrgreen: IMHO na autostrady 90-100KM to minimum.

Cena 1500 faktycznie atrakcyjna, za tą cenę to wziąłbym ją w ciemno, nawet po to żeby trochę ją dopieścić i sprzedać.
Serdecznie Pozdrawiam
Astra H Z16XEP '04 77kkm

Awatar użytkownika
radekf17

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 11 kwie 2008, 23:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: polska
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: radekf17 »

chyba po 95 roku nie były montowane 1,4 60km, tylko te mocniejsze silniki.. hehe ale ja za bardzo nie chciałbym jechać do Holandii Astrą z takim przebiegiem jak mam 206 tyś i dużo regulacji i wymian trzeba przeprowadzić aby doprowadzić auto do pełnej sprawności, tłumik, blachy(rdza), oleje, filtry świece, klocki, tarcze, kostka i bolce od skrzyni, ustawienie zbieżności itd. także sprawdz dobrze w jakim stanie jest auto choć cena całkiem przystępna.

Wunsch

#10

Nieprzeczytany post autor: Wunsch »

radekf17 1.4 60km były montowane jeszcze w 99roku.

Fakt faktem silnik słaby jak na takie długie podróże. Może to być męczące i irytujece. Wiem, co mówię. Jeździłem taką Astrą Classic załadowaną po dach na długie trasy. Z wyprzedzaniem i rozpędzeniem było ciężko. Ale jak już się rozpędziła to jakoś się jechało.
Pozdr, :)

ODPOWIEDZ