Ustawienie rozrządu w astrze F 1.7 dtl (silnik opla)

Gość

Ustawienie rozrządu w astrze F 1.7 dtl (silnik opla)

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Zdarzyła mi się dosyć niespodziewana awaria: pękł pasek klinowy od alternatora i wkręcił się w koło zębate paska rozrządu na wale korbowym. Przestawił mi się zapłon i naderwał pasek rozrządu. Pasek rozrządu wymieniałem parę razy, ale zawsze w silnikach Diesla volkswagena to myślę, że sobie poradzę. Rozrząd mam rozebrany, pasek kupiony i mam duży problem. Znaki ustawienia koła pompy wtryskowej znalazłem, wałka rozrządu były namalowane, (bo w warsztacie pół roku temu mi wymieniali pasek rozrządu i chłopaki zapewne namalowali) tylko nie mogę znaleźć jak ustawić wał korbowy. Jeżeli dobrze szukałem to po samochodem odkręciłem osłonę koła zamachowego i na kole znalazłem literkę "T”, ale nie widzę żadnego znaku na obudowie. Proszę o pomoc, bo w warsztatach kolejki na 2 tygodnie, a trochę nie mam czasu czekać. Dziękuje

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

maniek-85, no kolego nie pociesze cie... Ja bylem przy ustawianiu rozrządu i potrzebne są dwa zegary i sie odpowiednio jeden chyba w pompe wkręca, a drógim sie ustawia odpowiedniona wał i dopiero na te zegary sie ustawia... nie jest to lekka i miła robota...
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ