nie ciągnie od 4tyś. astra 1.4 16v x14xe

matysseba

Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 06 sie 2008, 20:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: pakotulsko
Kontakt:

nie ciągnie od 4tyś. astra 1.4 16v x14xe

#1

Nieprzeczytany post autor: matysseba »

dzien dobry mam problem z moim autem . opel astra 1.4 16v. 1997r. a mianowicie przy przyspieszaniu zero problemu, ale gdy jade na piątym biegu przy ok 4 tyś obrotów i 140 km/h zapala się kontrolka silnika a sam silnik zaczyna się dlawić i traci moc. nie pomaga nawet redukcja biegu. silnik nie ciągnie. jedynym sposobem jest puszczenie gazu i przez chwile hamowanie silnikiem i kontrolka gasnie i mogę jechać pare minut . proszę o podpowieć co może być tego przyczyną. dodam że gdy jadę na lpg nie ma tego problemu tylko na benzynie.dziękuję :(

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

A nie masz czasem założonej jakiejś blokady, która przy określonej prędkości, tutaj 140km/h, odcina dopływ paliwa? Wcześniej tak nie było? Jeśli blokada odcina dopływ paliwa to na gazie efekt nie występuje bo to inny dopływ.

matysseba

Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 06 sie 2008, 20:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: pakotulsko
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: matysseba »

nie wcześniej bylo ok na banie 195km/h wycisnąlem koło hanoweru. od niedawna tak mi się dzieje. jutro po robocie odczytam kody. bo wcześniej nie mialem spisu i dam znac.

[ Dodano: 2008-08-07, 19:05 ]
wywalił mi kody:
0130-Regulacja poza zakresem / nieprawidłowy sygnał sondy ? l
0170-Nieprawidłowy skład mieszanki - mieszanka za uboga lub za bogata
0400-Nieprawidłowy sygnał zaworu EGR

i co teraz :?: :?: :?: :?:

Astrix

Astro-maniak
Posty: 157
Rejestracja: 10 sty 2008, 19:52
Imię: Piotrek
Auto: Astra F Caravan
Silnik: x30xe
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: okolice Konina
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Astrix »

zaślep EGR, moze to pomoże. a przy tych 4000 to odcina Ci paliwo, czy dostaje muła?? bo jak pali się check to siłą rzeczy odcina coś ok 4000, ale myśle, że egr będzie temu winny, jak nie masz cały czas zapalonego checka to zaślep go, wtedy nie powinno sie już tak dziać
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false; <- Żabcia

matysseba

Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 06 sie 2008, 20:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: pakotulsko
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: matysseba »

kolego egr od miesięcy zaślepiony. spróbuję go własnie udrożnić i zobacze co będzie się działo. ale po chwili hamowania silnikiem przekrocze 4000 i pojadę szybciej tylko że musze do dechy wcisnąć. a jak zwolnie i chce spowrotem przyspieszyc się zapala przy 4000 dostaje móła puszczam gaz hamuje silnikiem chwile i do dechy i przyspiesza ale też nie tak jak powinien. i nie wiem powiedz mi może to coś z paliwem?

ODPOWIEDZ