amorki astra f kombik

destylator

Astro-maniak
Posty: 189
Rejestracja: 31 gru 2007, 7:36
Imię: Marcin Destylator
Auto: Astra H 1.9 cdti
Województwo: Zagranica - UE
Lokalizacja: Żory/Ballymena
Kontakt:

amorki astra f kombik

#1

Nieprzeczytany post autor: destylator »

musze zmienic amortyzatory z tyłu w moim kombiku przeszukując alledrogo znalazłem takie coś [External Link Removed for Guests] może mi ktoś doradzi czy to cos warte ?? w sklepie pytałem to polecają amortyaztory monroe za 75 zł i jakies sahs za 108 zł za sztuke ... i nie wiem co wybrac może mi coś podpowiecie ?? jak wyglada z wymianą ?? dam rade sam ?? nigdy nie zmieniałem amorków w asi . z góry dzięki :D
TTi 880 + SIRIO ML 145

suchy

Astro-maniak
Posty: 741
Rejestracja: 05 paź 2007, 20:55
Imię: Sławek
Auto: astra F caravan '97
Silnik: x16szr
Lokalizacja: Kamień_M./Witnica/Gorzów_W.
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: suchy »

destylator, za tą cenę nie spodziewaj się czegoś solidnego...

poszukaj KYB (kayaba), będą droższe, ale nie tak jak np. Sachs, a do tego są dobrej jakości i ogólnie polecane...

o wymienia wiele cie nie powiem, bo dopiero sam się przymierzam

wymieniałem w HTB, niby 4 śruby odkręcić, jedno wyjąć - drugie włożyć, ale miałem problem z odkręceniem śrub na tłoczysku, kręciły się razem z nim... próba przytrzymania go przeznaczonym do tego wcięciem niewiele dała bo po chwili wycięcie było już okrągłe :| gdyby nie klucz udarowy pewnie bym tego nie odkręcił, a znowu nie każdy ma dostęp do takiego bajeru

w kombiaku to miejsce jest od dołu - jak poradzisz sobie z tymi śrubami to reszta jest prościutka

jak masz kanał, to nawet kół nie musisz zdejmować
lewarek będzie potrzebny

tylko pamiętaj, żeby wymieniać najpierw jedną stronę, potam drugą - NIE OBIE ZARAZ, bo ci belka spadnie

powodzenia
jestem już stary...

Awatar użytkownika
1233wiesio

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 10 sie 2008, 18:40
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: 1233wiesio »

Dasz sobie radę .Ostatnio wymieniłem w 2 godziny.Nie kupuj byle czego.Kolega dobrze radzi-KAYABA OK.[/b]

snoise

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 18 cze 2008, 22:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Strzyżów
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: snoise »

Witam Zacnych i Szanownych

Wymiana amorków z tyłu w kombiaku - przyjemne z pożytecznym.
Dwie śrubki na strone.
Jedna mocująca amorka do belki i druga (nieco schowana) mocująca amorek do budy.
Do tej górnej przyda sie przedłużka do klucza nasadowego ok 12 do 15 cm.

Ja w swojej pół roku temu załozyłem Monroe`ki po 80 zł w Full Car`ze w Boguchwale. Cłakiem fajne a na nasze "drogi" (pożal się Boże) wystarczą w zupełności.
Poczytaj na Autokąciku było tam coś o wymianie amorków w caravan`ie.

Pozdrawiam Miłej pracy PAPA

Awatar użytkownika
Wojtas1989

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 14 sie 2008, 23:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kepno
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Wojtas1989 »

nie kupuj kagerów . ja mam takie niby polecane a nowe 2 tygodniowe wykazywały 45% . żal normalnie :oops:

Wunsch

#6

Nieprzeczytany post autor: Wunsch »

Delphi też nie kupuj. Założyłem w maju i ostatnio wyszło 50%. Dziadostwo.

Adam

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 03 sie 2007, 8:06
Imię: Adam
Auto: Astra kombi
Silnik: 1,6 16v
Lokalizacja: Gródków
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Adam »

Witaj.
Moje zdanie jest takie: Na amortyzatorach nie warto oszczędzać lepiej kupić coś z górnej półki. Raz dokonałem zakupu gazowych amortyzatorów firmy Hart i astra nie przeszła przeglądu po 8 miesiącach użytkowania.(oczywiście od razu zareklamowałem amorki i zwrócili mi kasę)
Skorzystaj z zaproponowanych przez klubowiczów amortyzatorów. Ja osobiście jeżdżę na amortyzatorach firmy Monroe i nie narzekam w związku z czym mogę Ci je polecić.
Jeżeli chodzi o wymianę, to tak jak już wcześniej pisano sam sobie z tym poradzisz.
Pozdrawiam.

artusb

Astro-maniak
Posty: 78
Rejestracja: 23 sty 2008, 20:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: artusb »

dokaldnie AMorki tak jak i sprezyny w kombi sa wazne, polecam KYB, (Kayaba) dobra firma, co do zmiany ze faktycznie niema zadnego problemu, jedyny problem to trudne dojscie do srob przy amorku od storny budy, i czasmi zapieczone przy kole przy zawieszniu. Takto niema zadnego problemu.
[[External Link Removed for Guests]] Serwis GSM Kraków

ODPOWIEDZ