....Czy mozna uszczelnic silnik?

piotruniek69

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 23 lut 2008, 21:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radom/Koszalin
Kontakt:

....Czy mozna uszczelnic silnik?

#1

Nieprzeczytany post autor: piotruniek69 »

Mam pytanie>ostatnio moja asterka troszke sie popsuła a mianowicie bierze olej i nie stac mnie narazie na remont bo zeby to naprawic potrzebny jest raczej totalny remont silnika,
wiec słyszałem kiedys ze sa takie płyny ktore uszczelniaja na pare tys. kilometrow silnik tylko ze nie weim czy to jest prawda czy nie a jesli to prawda to ile i gdzie mozna to kupic?

Awatar użytkownika
TonaTom

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 13 lip 2008, 15:40
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: TonaTom »

piotruniek69 pisze:...nie weim czy to jest prawda czy nie a jesli to prawda...
Też nie wiem czy to prawda... porostu nie wiem....
piotruniek69 pisze:...to ile i gdzie mozna to kupic?
Widziałem takie puszki w TESCO we Wrocławskiej magnolii.... a jeśli mnie wzrok nie mylił i nie przewidziało mi się to ok 20zl ale nie gwarantuję... Alę myślę ze takie coś najprędzej na Allegro kupisz... [External Link Removed for Guests]

venom

Astro-maniak
Posty: 141
Rejestracja: 18 lis 2007, 14:41
Imię: Michael
Auto: V850
Silnik: B5252S
Województwo: śląskie
Lokalizacja: MCE
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: venom »

TonaTom pisze:Też nie wiem czy to prawda... porostu nie wiem....
To po co zabierasz głos?

piotruniek69, prawda jest taka, że jak masz duże nieszczelności to Ci ten środek nie pomoże, więc szkoda kasy...

Co do produktów markowanych przez tesko to lepiej wydaj te pieniądze na browara :mrgreen:

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

A ile żre tego oleju? Na jakim jeździsz? Jeśli nie na mineralnym to zalej taki, np Shell Ultra Hiper Super Long Life 15W/50. Tak się jakoś podobnie nazywa :) i odkładaj na remont lub nowy silnik w dobrym stanie. Możliwe że wyjdzie taniej. Zagęszczacze oleju w stylu moto doktora tylko w ostateczności.

esio_22

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 01 lip 2008, 20:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kołbiel
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: esio_22 »

ja jezdzilem na polsyntetyku mobil i mi bral tak na 100 km w zaleznosci jak bardzo w dupe dostal to od 400 do 900! ml. wymienilem olej na orgilalny GM mineralny 15W40 i zrobilem 1000 km od wymiany i wlalem 100ml!!

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

Esio to i tak dużo choć w normie. Ja dolałem po 12000 150ml, ale zaraz potem i tak wymieniłem. Od 2800km nic nie wziął chyba że bardzo minimalnie. Też jeżdżę na minerale. Jak się silnik kończy to tylko minerał. A potem remont/swap. Na gazie ciężko nz-tą 400tys. km przebiegu wyciągnąć bez solidnego remontu :(

esio_22

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 01 lip 2008, 20:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kołbiel
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: esio_22 »

niestety ale gaz niszczy troche silnik. ale i tak taniej jest zrobic remont po tych 300 000 km niz jezdzic na benzynie :mrgreen: moj motor ma niewiem ile przebiegu ale sadze ze ma ok 300 000 km zaledwie :mrgreen: i polsyntetyk wycieka a ten minerał co go nalalem nie tylko silnik popija od czasu do czasu

Solexx

Astro-maniak
Posty: 282
Rejestracja: 06 lut 2008, 1:40
Imię: Marcin
Auto: Astra
Silnik: 1.7
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Solexx »

Powiem ci tak Moj kumpel kiedys kupił Forda sierre jezdzil 2 tygodnie i mu sie rozpadla a wszystko wina wlasnie tego uszczelniacza tzn płynu bo ktos od kogo kupował te auto wlasnie takowego dolal do oleju i autko elegancko chodzi z 2-3 tygodnie i sie rozpada :) wiec niepolecam
OPEL ASTRA KRÓLEM MIASTA :)

[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Usunięty użytkownik 3235

#9

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

esio_22, co ty? Temat o uszczelnieniu jest, a nie o LPG.

Robisz OT

venom

Astro-maniak
Posty: 141
Rejestracja: 18 lis 2007, 14:41
Imię: Michael
Auto: V850
Silnik: B5252S
Województwo: śląskie
Lokalizacja: MCE
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: venom »

Kiedyś czytałem w necie, że oleju nie trzeba wymieniać bo taki przepracowany ma dużo lepsze właściwości itp. Sam w to nie wierze, ale... W moim starszym v343 nie zmieniałem oleju bo tyle go przepalał, że non stop miał świeży i jakoś przestało wciągać w ilościach hurtowych.

Wielka samochodowa tajemnica!
czerwiec 2008, Kategoria: Zonder rubriek

Co najmniej raz w roku.
Niemal wszyscy automobiliści.
Za miliony złotówek i euro.
Wymieniamy olej w samochodach.

Dlaczego? Bo świeży olej jest dobry dla twojego silnika. Logiczne. Tak już robimy od dziesiątków lat. Producenci olejów silnikowych prześcigają się w wypuszczaniu na runek coraz to wykwintniejszych olejów o macho-nazwach ultra-power-multi-synthetic-formula od których twój samochód miałby dostawać orgazmu, euforii a także więcej mocy, trwałości i dawać tobie przyjemności jazdy twoją wspaniałą i wymarzoną maszyną na którą przecież tak długo pracowałeś i dbasz o nią bardziej jak o własną żonę nie żałując jej Royal-Purple-Mobil-5W50. Co najmniej raz w roku wylewamy litry starego, brudnego, czarnego oleju i wlewamy nowiutki, złociutki jak miód Castrol TTS Full Synthetic Motor Oil. Producenci olei (Shell, Castrol, BP, Mobil, Valvoline, Gulf i inni) zarabiają na tym rokrocznie miliardy.silnik
I co?
Jaki jest tego efekt?

Emerytowany dyrektor Castrol Nederland, Henk de Groot, od lat testował wpływ różnych olei na osiągi silników samochodowych. Dzisiaj ogłosił publicznie: „Nowe oleje szkodzą silnikom”.

Wymiana oleju nie ma sensu.

Olej w silniku w bardzo szybkim czasie robi się czarny od cząstek sadzy. Te cząsteczki sadzy (węgla) mają wyśmienite właściwości smarownicze i powodują, że rozgrzany olej lepiej spełnia swoje funkcje także są właśnie korzystne dla pracy i osiągów silnika. Wymiana oleju to olbrzymie marnotrawstwo i wielkie obciążenie dla naszego środowiska naturalnego a także pogorszenie osiągów silnika. Według doświadczeń pana de Groot samochód po wymianie oleju ma gorsze osiągi i większe spalanie.

Henk de Groot toczy swoją włąsną wojnę z „mafią wymieniaczy olejów”. Wszyscy użytkownicy samochodów, ciężarówek i innych pojazdów są niepotrzebnie wpędzani w koszta, zmuszani przez serwisy samochodowe do wymiany oleju we wskazanym czasie.

Przejechałem już swoim samochodem 350.000 km bez wymiany oleju - mówi Henk de Groot - oszczędziłem na tym swój portfel i środowisko naturalne. Moja żona jeździ samochodem bez wymiany oleju już 20 lat.

Oczywiście należy jak najbardziej kontrolować i uzupełniać ubytki oleju.

Henk de Groot będąc dyrektorem Castrol Nederland poruszał tą sprawę ze swoimi szefami w Londynie, ze oczywistym brakiem zrozumienia dla jego wątpliwości. Któż będzie podcinał gałąź na której siedzi?

Komentarz na jednej ze stron: “Jeździłem Oplem Kadetem Combo DSL 6 lat bez wymiany oleju, następnie Hyundai Lantra Station DSL 5 lat bez wymiany, Renault Express 4 lata po czym te samochody jeździły nadal u znajomego, nigdy nie wjeżdżając do serwisu po nowy olej, także ja zgadzam się z opinią pana de Groot”

Co na to serwisy i fabrykanci samochodów?
Nic.
Zmowa milczenia trwa.
ze strony [External Link Removed for Guests]

*może któryś mod zrobi z tego osobny temat do dyskusji? :)

ODPOWIEDZ