Problem z odpaleniem

Aro

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 23 wrz 2007, 10:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Problem z odpaleniem

#1

Nieprzeczytany post autor: Aro »

A więc tak Astra F 3D rok 96 poj 1,6 8V oznaczenie prawdopodobnie X16SZR choc pewnosci nie mam
Smigała jak najlepiej az tu nagle zonk, nie chce odpalić.
Po przeczytaniu kilkunastu postow sprawdzone zostało to i owo.
I tak iskra jest, pompa paliwa działa, paliwo leci(ale po zwarciu na krótko), wymieniony został przekaznik, ale nie pomogło, po sprawdzeniu metodą polową okazuje się że nie ma masy na cewce przekaznika, plus dochodzi. Jak patrzyłem w schematy to "-" powinien przyjść ze sterownika ale go nie ma. Komputer wywala jakieś dziwne błędy
0200- uszkodzenie w obwodzie wtrysku
0443- usterka zaworu przewietrzającego w układzie odpowietrzania zb paliwa
1503- cos z immobilajzerem (ale tego te auto nie posiada :shock: )
pytanie czemu komp nie zamyka obwodu na cewce przekaznika?
jakie czujniki powinny dzialać prawidło żeby nastapiło jego zamknięcie?
czy można dołożyć "-" własny żeby odpalić i jechać?
Jeżeli można to proszę o jakieś porady bo brat pojechał autem na wczasy i nie ma jak teraz wrócić.

[ Dodano: 2008-08-11, 19:11 ]
Dodam też że rozrusznik kręci ale silnik nie dostaje paliwa, a ten kod
0443 to też mi nie pasuje bo od dłuższego czasu jeździ bez korka (zgubił)

[ Dodano: 2008-08-11, 19:17 ]
Astra gazu nie posiada

adi

Astro-maniak
Posty: 86
Rejestracja: 06 maja 2007, 15:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: adi »

Witam sprawdz czy masz wszystkie zasilania i masy na sterowniku silnika. Sprawdz czy wtryskiwacz leje jak dasz na krótko przekaznik pompy i krecąc rozrusznikiem powinien zapalic, jezeli nie to pewnie masz immo i moze być zablokowany sterownik (czy mruga kontrolka silnika po przekrenceniu kluczyka?) . Jezeli nie masz immo to prawdopodobnie sterownik jest ubity. Ale to są moje sugestie.

Aro

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 23 wrz 2007, 10:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Aro »

A odnośnie tego immo, jak to wygląda w nowszych wersjach. Bo kiedyś to było tak że przytykało sie jakąś ala bateryjke lub czujnik do gniazda na desce rozdzielczej, ewentualnie przy stacyjce. A tutaj tego wogóle nie ma, ani śladu po czymś takim jak pisałem wyżej.
Zawsze sie wsiadało przekręcało kluczyk i palił, nie ma żadnych alarmów, ukrytych odcięć itp.
Obecnie bada ją elektromechanik, on skierował swoje podejrzenia na sterownik bo reszta jest podobno ok. Podmienił na drugi niby ten sam, ale brata wyświetlał kody błędów 4-cyfrowe, a ten wyświetla 2 cyfrowe, a kody jedne i drugie się pokrywają :shock:
Fachowiec ma jeszcze opcje, żeby wyczyścić kody błędów w serwisie i to może pomoże, odłączanie aku nic nie pomaga.
Jeżeli nic nie wskórają to jutro jedziemy po Asterke lawetą :( (460 km w obie strony)

suchy

Astro-maniak
Posty: 741
Rejestracja: 05 paź 2007, 20:55
Imię: Sławek
Auto: astra F caravan '97
Silnik: x16szr
Lokalizacja: Kamień_M./Witnica/Gorzów_W.
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: suchy »

Aro, jesteś na 100% pewny, że nie masz immo? w tych rocznikach było montowane seryjnie (pestka w kluczyku, "antena" na stacyjce - nie wymagają żadnego uruchamiania poza włożeniem kluczyka do stacyjki)

jeżeli na tym gumowanym kołpaku dookoła stacyjki masz białą kropkę to immo jest, lub było i zostało programowo wyłączone (gdzieś czytałem, że można tak - nie wiem czy w każdym modelu silnika)
z tego samego powodu zmiana sterownika nic nie da - jest on sparowany z anteną przy stacyjce i działa tylko w komplecie (dlatego np. na allegro są oferowane całe komplety sterownik+antena+kluczyk jak choćby [External Link Removed for Guests] )

ja bym się skupił jednak na immobilaizerze...
powodzenia
jestem już stary...

Aro

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 23 wrz 2007, 10:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Aro »

W obydwu kluczykach (jeden zapasowy) jest pusto, brak wkładki. Elektromechanik powiedział,że tak jak wspomniałeś immobilaizer blokuje komputer. Jak Asterka dojedzie to obejrzę tą stacyjkę.
Astra na lawecie już w drodze powrotnej.

[ Dodano: 2008-08-14, 18:45 ]
Jest kropka na stacyjce.
suchy pisze:jeżeli na tym gumowanym kołpaku dookoła stacyjki masz białą kropkę to immo jest, lub było i zostało programowo wyłączone
suchyi to jest ta droga,ale nie będę sie bawił w wożenie auta do serwisu czy gdzieś tam i wyłączał to znowu (bo sie może znowu kiedyś uaktywni) zamówiłem taki zestaw
[External Link Removed for Guests]
dzwoniłem do sprzedawcy to numery sie zgadzają, w poniedziałek już powinienem to mieć także wymienimy i zobaczymy. Jak pomoże to dałbym Wam punkty za pomoc tylko napiszcie gdzie to kliknąć żeby Wam wskoczyło ;)

ja37

V.I.P.
Posty: 6033
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

No tak, zgubiłeś pastylki....
Jak chcesz jeździć, to daj minus na ten przewód, co sterownik ma dać minus i bedziesz jeździł.
Jak chcesz, to sprzedam ci kompa za 50zł z viki x16szr.
Moze zaprogramowanie immo wyjdzie ci taniej?
x16szr już ma immo, nieważne jaki rocznik.

Aro

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 23 wrz 2007, 10:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Aro »

No to jestem po długiej przerwie,założyłem drugi komputer, drugi immo włożyłem pastylkę i Asterka zapaliła za pierwszym razem :D
ja37 wątpię żeby brat zgubił obydwie na raz, kluczyk zapasowy leży sobie od bardzo dawna w szufladzie,a pastylki nie ma w jednym i w drugim. Ja bym obstawiał że ktoś gdzieś kiedyś wyłączył opcje immo w komputerze,a teraz jakimś dziwnym sposobem się uaktywniła.
Podsumowując do wczasów należy doliczyć:
-50 zł pierwsze holowanie do kwatery (20km)
-25 zł przekaźnik pompy paliwa (będzie na zapas :lol: )
-600 zł laweta powrót do domu (jak za 460 km to jak za darmo ;) )
-270 zł komp,immo,kluczyk, stacyjka (taki zestaw)
co daje jakieś 945zł :cry:
najważniejsze że Asterka chodzi reszta nie ważna :lol:
Dziękuje wszystkim serdecznie za pomoc, mam nadzieję że będę się mógł kiedyś odwdzięczyć ;)

ODPOWIEDZ