Obroty i tyrkotanie :(

Awatar użytkownika
bronsky

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 12 sie 2008, 20:59
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Obroty i tyrkotanie :(

#1

Nieprzeczytany post autor: bronsky »

Witam wszystkich,

Chciałbym poradzić się odnośnie dwóch spraw:

Mam Asterke rocznik 93 z silnikiem C14SE na pełnym wtrysku (bez inst. gazowej). Jak zakupiłem ten samochód to silnik miał już drobne modyfikacje tzn. nie ma sondy lambda (panel komputerowy jest pominięty i nie wyświetla błędu – diagnosta sprawdzał na kompie), oraz nie ma katalizatora. Na biegu jałowym mam nierówne obroty (silnik krokowy wyczyszczony, filtr powietrza ok., paliwa wymieniony rok temu – jeżdżę na Shell V-Power, olej, świece, przewody wysokiego napięcia wymienione tez rok temu)

- Od czego może mieć te obroty nierówne czy to jest spowodowane brakiem sondy???


Od jakiegoś czasu zauważyłem że po odpaleniu zimnego silnika słychać tyrkotanie takie jak w dieslu. Zaznaczam ze na pewno nie są to wtryskiwacze, paski (rozrząd wymieniony, pasek klinowy tez), nie mam luzów czegokolwiek – na bieżąco wszystko sprawdzam. Jak silnik się rozgrzeje to problem w większości zanika - tyrkotanie słychać na włączonym biegu i wciśniętym gazie w szczególności.

EGR? Czy wyczyszczenie pomoże? Gdzie znajduje się EGR w C14SE? Nie mogę w necie znaleźć.

Dziękuję bardzo za pomoc. Pozdrawiam.

Usunięty użytkownik 3235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

bronsky pisze:Jak zakupiłem ten samochód to silnik miał już drobne modyfikacje tzn. nie ma sondy lambda (panel komputerowy jest pominięty i nie wyświetla błędu – diagnosta sprawdzał na kompie)
bronsky, co to za mody są, że się sondę usuwa, albo "pomija"?

Przecież sonda ustala stosunek paliwa do powietrza.

Na Twoim miejscu bym się tym zajął, żeby to przywrócić do oryginalnego stanu.

ja37

V.I.P.
Posty: 6033
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Takie coś, to chyba tylko świnka potrafi, chyba, że zamiast sondy masz wpięty jakis rezystor......to nie jest dobre.
Wracaj do orginału, będziesz wiedział, co masz.

ODPOWIEDZ