problem ze wspomaganiam i obrotomierzem

mareczek

Astro-maniak
Posty: 99
Rejestracja: 10 lut 2008, 9:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

problem ze wspomaganiam i obrotomierzem

#1

Nieprzeczytany post autor: mareczek »

Witam wszystkich astro-maniaków :)
A więc tak wracam sobie dzisiaj z pracy a pogoda u nas w Szczecinie bardzo deszczowa i wjeżdżam sobie w kałuże a tu przestaje działać mi wspomaganie i obrotomierz i po 10 sekundach jest wszystko ok. Mówię sobie zawrócę i wjade jeszcze raz. No i wjechałem i dalej to samo. Przez ok 10 s wspomaganie działa ale tak przerywa raz działa raz nie. to samo jest z obrotomierzem po chwili zaczyna wskazywać obroty silnika. Co to moze być jak sądzicie ?? Ojciec mi mówi ze to moze być pasek co napędza pompę wspomagania. Podkreślę ze dzieje sie to tylko wtedy gdy wjadę w kałużę. Jak jest sucho nic sie nie dzieje. Prosze o pomoc. Pozdrawiam wszystkich
Piekielna Maszyna :)
[External Link Removed for Guests]
-

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

mareczek, Twój ojciec ci wszystko wyjasnił...

Wjeżdzasz w kałuże i woda leci na paski i koła. zaczyna sie wszystko ślisgac. Dodam ze u mnie w DTL-u są dwa paski. Jeden od wspomagania, a drógi od alternatora. Dodam ze ten od alternatora jest odpowiedzialny za obroty. Miałem taką sytuacje ze obrotów nie było i sie nagle pojawiały gdy mialem luxny pasek ( po wymianie sie rozciagnoł )

Mozesz spróbować je lekko dociągnąć, ale z wyczuciem.

Dodatkowo uważaj wjeźdzając tamtą stroną w kałuże bo powietrze do filtra jest z tamtej strony ciągnięte, żebyś przy okazji wody nie zassał.
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ