Na którym kole w asterce jest czujnik który liczy kilometry?

kiler530

Astro-maniak
Posty: 369
Rejestracja: 09 sie 2008, 20:16
Auto: Astra f Combi
Silnik: 1,6 SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Ślesin
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: kiler530 »

jesli jest ktos co sie zna lepiej ode mnie i zna odp na moje pytania to było by fajnie
Nie ważny jest samochód tylko kierowca

venom

Astro-maniak
Posty: 141
Rejestracja: 18 lis 2007, 14:41
Imię: Michael
Auto: V850
Silnik: B5252S
Województwo: śląskie
Lokalizacja: MCE
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: venom »

google podpowiada [External Link Removed for Guests]

Z tego wynika, że w astrze sygnał leci ze skrzyni biegów za pośrednictwem linki w pancerzu ;)

Co do koła, to w moim volvo 340 leci z przedniego lewego koła ;) Tyle, że ja tam mam napęd na tył :mrgreen: dzięki czemu jest gdzie tą linkę wsadzić :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek

WRCmac

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 23 cze 2008, 0:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: WRCmac »

W astrze f prędkość i kilometry na 100% są podawane ze skrzyni biegów za pomocą linki. Wiem bo miesiąc temu linka ta ukręciła się w mojej asterce. Pozdrawiam

cichy^kk

Astro-maniak
Posty: 421
Rejestracja: 27 sie 2007, 15:42
Imię: Cichy
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: StOliCa

#14

Nieprzeczytany post autor: cichy^kk »

fakt jest taki że w astrze F "czujnik odbytej drogi pojazdu" znajduje się w liczniku i zczytuje prędkość obracającej się linki, a w astrze G prędkość z czytywana jest z lewego koła, Jak ktoś nie wierzy to wystarczy w F odłączyć linkę i przejechać się i zaraz zapali się błąd elektroniki silnika , a w G odłączyć lewy przedni czujnik ABSu. Po przejechaniu paru metrów zobaczymy żę licznik jest na 0km/h i wiadomo że zapali się błąd ABSu :P . Astra H ma takie samo rozwiązanie co G lecz przy włączonym ABSie określa średnią prędkość z 4 kół :mrgreen:
Audi A6 C6 3.0TDI + virus

ODPOWIEDZ