skrzynia biegów ?

przemas892

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 27 cze 2008, 16:48
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

skrzynia biegów ?

#1

Nieprzeczytany post autor: przemas892 »

witam,
jestem nowy na forum jednak jest to chyba najlepsze miejsce w ktorym moge spodziewć się najlepszego rozeznania w sprawie Astry F. Mam astre F 14se z 95 roku samochod ma przejechane 210 tyś. z tego co wiem to w asterce nie bylo nigdy problemów ze skrzynią biegów, jednak ktoregos dnia gdy zdjąlem ten meszek od skrzyni zauwazylem ze jest tam troche mokro. tutaj mam pytanie czy narazie to zostawić i jak zaczną mi sie chrzanić biegi to wtedy zacząć sie zastanawiać czy lepiej cos z tym zrobic? jesli mialbym jakos próbować naprawiać to co nalezy zrobic ??


mam jeszcze jedno pytanie tym razem dotyczące Astry G z 2004 roku silnik 1.6. jest to autko mojej mamy wiec za duzo nie moge powiedzieć ale jest z nią taki problem ze gdy stoi na światłach to auto przygasa i czasami zupelnie gaśnie... w sumie nie wiadomo co to jest. jesli macie jakies pomysly co to może byc to prosze o rady :) z góry dzieki za wypowiedzi :)

z gory dzeki za podpowiedzi :)
pozdrawiam
Przemek

farow

Astro-maniak
Posty: 106
Rejestracja: 14 lip 2008, 7:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: farow »

Okresl sie dokladnie gdzie jest mokro?! :) w srodku w aucie pod mieszkiem?! jak tak to stamtad do skrzyni jeszcze daleeeko... :)
Co do gasniecia to powodow moze byc naprawde setki.... musialbys dokladniej poobserwowac co sie z nia dzieje, moze zczytac bledy, sprawdzic jak odpala po tym jak zgasnie itp...

przemas892

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 27 cze 2008, 16:48
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: przemas892 »

temat do zamknięcia już sie dowiedziałem co i jak :)

LaGranda

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 19 sie 2008, 12:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: LaGranda »

to napisz co to było, jak ktoś będzie miał podobny problem to się szybciej dowie :)

przemas892

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 27 cze 2008, 16:48
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: przemas892 »

szkoda gadać po prostu mój błąd...

dzisiaj tam zajrzałem dokładnie i okazalo sie ze to co mi wydawało się być olejem było smarem który w tym miejscu wręcz powinien być przynajmniej tak mi powiedział mechanik..

przyznaje się bez bicia mój błąd ale jestem laikiem w tych sprawach wiec gdybym sie o tym nie dowiedział pewnie bym dalej się martwił ...

ODPOWIEDZ