Duuużo problemów -- multi dział?! fale obr./skrzynia etc.

Awatar użytkownika
Morpheus

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 19 sie 2008, 22:50
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Duuużo problemów -- multi dział?! fale obr./skrzynia etc.

#1

Nieprzeczytany post autor: Morpheus »

No jako iż niedawno stałem się posiadaczem cudownego asterixa 75konnego 1.6 evo1 :m 97'r. próbuje z niego zrobić igiełke. .. btw ma gaz od 4 lat

Spis spostrzeżeń... czyt. problemów.. :( : :cry:

- Przy ostrym hamowaniu z dużej prędkości ( 120km/h ) biją hamulce.
- Problem z zapłonem, gdy odpali czasami potrawi wejsc na 3k/obr. zejść do 200/obr. przełączyć się na gaz. Na gazie automatycznie wchodzi na 2k/obr. trzyma tak kilka sekund i stopniowo schodzi do 1k/obr.i dość nierówno pracuje. Natomiast na benzynie zatyka go przy 2k/obr. i trzeba solidnie wcisnąć pedał żeby zareagował i w tym przedziale obr. działa z opóźnieniem.
-W przedziale obrotów 1000-1500 strasznie coś bije, stuka itp ( aż się ludzie odwracają ) na biegach 1/2/3.


Przeciwdziałania ? :

-czyszczenie krokowca na benzynie - bez efektu
-czyszczenie egr'a - bez efektu
-zaślepienie egr'a - jeszcze gorzej
-nowe świece, kable - bez efektu
-nowa sonda lambda- bez efektu

Inne zmiany:

- w miedzy czasie musiałem do przeglądu wymienic końcówke drążka kierowniczego strona lewa
- i kompletny remont hamulców tylnej osi + amortyzatory
-nowe poduszki pod silnikiem


Wnioski:

- co do bicia przy hamowaniu ... pewnie tarcze sie pokrzywiły nie daj boże pękły
- co to falowania obrotów ?!?! WIELKIE HELP ME ?!?!!? bo do głowy dostaje
- i to bicie na 1,5k obr. nie jest to wydech.. wszędzie trzyma ostro... osłona termiczna na kolektorze tez ni huhu -sie trzyma
-co niektórzy mi mówią że mam skrzynie w rozsypce, i tu rodzi się pytanie co gdzie jak i za ile czyli z jakimi kosztami się liczyć i wiem ze sam tego nie zrobie....


TERAZ LICZĘ NA PORADY, WŁASNE DOŚWIADCZENIA... itp.... Pozdrawiam

farow

Astro-maniak
Posty: 106
Rejestracja: 14 lip 2008, 7:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: farow »

:)
Jak będziesz chciał to zapraszam do siebie do chorzowa na przejrzenie i dioagnoze i jak cos ustawienie na robote ;)
Nie masz daleko wiec zawsze mozesz podskoczyc! :) Tylko wczesniej telefonik 695-933-163 :)
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Morpheus

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 19 sie 2008, 22:50
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Morpheus »

Noi z nieba mi spadłeś :-) w końcu mechanik z zamiłowania a nie masoróbstwo. Na dniach się skontaktuje, a najważniejszą sprawa jest to czy zawodowym żołnierzem zostanę od września czy października... gdyż rozchodzi się o kwestie finansowe a wiadomo żołnierz służby zasadniczej za wysoką gotówką nie dysponuje... a moj kochany asterix tego wkładu wymaga... fakt dostałem za free od ojca lecz on wychodził z założenia "byle jeździło" .

WIĘC DO SZYBKIEGO ZOBACZENIA

farow

Astro-maniak
Posty: 106
Rejestracja: 14 lip 2008, 7:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: farow »

No i szczegóły ustalone na gg ;) Pozdrawiam! :)

Awatar użytkownika
Morpheus

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 19 sie 2008, 22:50
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Morpheus »

No i po wielu trudach moja asterka smiga jak nowa :-) ale to tylko i wyłącznie dzięki ciężkiej, mozolnej pracy farow team :P Pierwszy raz spotkałem się z tak profesjonalnym podejściem do sprawy... to nie są mechanicy z zawodu to są ludzie z powołania z pasją. Każdy mały szkopuł nie daje im spokoju, rozwiązują nawet najgorsze prolemy... a moja astra była ich gniazdem... i to za jakie pieniądze? za b.małą kase w porównaniu z tym co bym zapłacił u innych.. JESZCZE RAZ WAM BARDZO DZIĘKUJE ŻE UPORALIŚCIE SIĘ Z TĄ>>>> ASTRĄ "ZAGADKA" Jesteście THE BEST :-)

ja37

V.I.P.
Posty: 6063
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 129 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

farow, a może mi pomożesz też z elektryką?

farow

Astro-maniak
Posty: 106
Rejestracja: 14 lip 2008, 7:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: farow »

Heh! Dzieki bardzo za opinie! :) Ciesze sie ze jestes zadowolony! :) A do elektryki kolego ja37, to nie ma problemu! :) Zapraszam i pozdrawiam!

ja37

V.I.P.
Posty: 6063
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 129 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Ja mam trochę za daleko :D
A tu mi nie podpowiesz?

Awatar użytkownika
Markus RNX

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 13 wrz 2008, 13:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Markus RNX »

farow mam problem z odpalaniem mojego Opelka, na zimnym silniku musze troche dłużej przytrzymać, jak troche pojeżdżę, zgaszę i zaraz odpale to pali na dotyk, ale troche postoi tak dłużej niż 15 min. i znowu muszę dłużej trzymać, coś tak jakby się zapowietrzał. Dało by się coś poradzić ??? :cry:

farow

Astro-maniak
Posty: 106
Rejestracja: 14 lip 2008, 7:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: farow »

Markus poszedl priv do Ciebie :) Ja37, napisz do mnie na priv albo na gg o co konretnie Ci chodzi i na ile bede umiał na tyle pomoge :) od tego w koncu jest forum ;)

ODPOWIEDZ