wężyk w gumie.....

alien0497

Astro-maniak
Posty: 291
Rejestracja: 09 maja 2008, 12:18
Imię: XXX
Auto: Astra
Silnik: X16SZR
Województwo: Zagranica - Azja
Kontakt:

wężyk w gumie.....

#1

Nieprzeczytany post autor: alien0497 »

Witam wszystkich!!!!
Mam do Was pytanko.Z węża podciśnienia wspomagania pompy hamulcowe wychodzi wężyk,który przechodzi przez gumę odprowadzającą wodę z rynny pod obudową filtra kabinowego.Według rysunku z instrukcji obsługi wężyk ten kończy się gdzieś pod obudową filtra kabinowego.Na rysunku jest ujęty,ale nie opisany.Czyżby służył do obsługi sytemu przewietrzania wnętrza,zwłaszcza kierunku nawiewu.Jakiś czas temu,przez nieuwagę zahaczyłem ręką o ten wężyk i wysunął sie z tej gumy na jakieś 1,5cm.I nie wiem czy się nie rozerwał.Od pewnego czasu przy uruchamianiu zimnego silnika,we wnętrzu z okolic filtra kabinowego słychać grzechotanie,które ustaje gdy tylko silnik lekko się nagrzeje i spadną obroty.Nie potrafię skojarzyć,czy to grzechotanie pojawiło się po zahaczeniu o ten wężyk.Do czego on służy!!!!

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

alien0497 pisze:Do czego on służy!!!!
Prawdopodobnie chodzi o wężyk sterowania zamykaniem klapki obiegu wewn.Doprowadź go do poprzedniego stanu...
Grzechotanie....wyjmij filtr, poproś kogoś, aby zakręcił silnikiem....a Ty zajrzyj tam.Potem napisz co jest grane....Pozdro...

alien0497

Astro-maniak
Posty: 291
Rejestracja: 09 maja 2008, 12:18
Imię: XXX
Auto: Astra
Silnik: X16SZR
Województwo: Zagranica - Azja
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: alien0497 »

Dzięki za odpowiedż!!!Myślałem właśnie,że ten wężyk ma coś wspólnego ze sterowaniem wentylacją.Dostanę się do tego filtra i obadam sprawę.Wyniki przedstawię na forum.Dzięki!!!

ODPOWIEDZ