Dwa pytania dziwny hałas i temperatura...

Awatar użytkownika
szymekstanley

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 17 sie 2008, 10:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice/Mikołów
Kontakt:

Dwa pytania dziwny hałas i temperatura...

#1

Nieprzeczytany post autor: szymekstanley »

1) Nie miał ktoś podobnego przypadku, że przy większych obrotach coś brzęczy w okolicy środkowej konsoli?? Wymontowałem schowek, szukałem źródła tego hałasu i nic :( Myślałem że po wymianie wydechu to minie ale niestety jest tak jak było :?

2)Temperatura silnika dochodzi do 100 stopni :/ wymieniłem ciecz chłodzącą i nei przyniosło to żadnego efektu... Co to może być? Termostat?

pagus_pgs

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 22 mar 2008, 12:39
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Czechowice-Dz.
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: pagus_pgs »

co do dzwieku to nie wiem, a w kwestii temperatury to u mnie jest tak ze 100stopni to sie u mnie zawsze pojawia jezdzac po "wiekszych" miastach gdzie nic innego tylko swiatla skrzyzowania itd. U siebie na prowincji w jezdzie "miejskiej" na miare mozliwosci temperatura przewaznie nie przekracza 90 stopni. I poprostu ten typ chyba tak ma. Ale jak juz wyskoczy te 100 to wentylator dobrze sobie z tym radzi

evergreen_1987

Astro-maniak
Posty: 629
Rejestracja: 05 lis 2007, 0:46
Imię: Mateusz
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9 JTD 16v
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: evergreen_1987 »

szymekstanley, Jeżeli ten dźwięk przypomina takie chrobotanie i uderzanie czegoś o coś, sprawdził bym czy półka podtrzymująca radio (z czarnego plastiku przykręcona 4 śrubami) nie jest czasami pęknięta i luźno nie trzyma tyłu radia. Ponieważ może to być radio latające w luźnej szufladce i walące o boki. Ja tak miałem po kupnie Astry i to właśnie tworzyło hałas dobiegający z konsoli środkowej. Poradziłem sobie z tym za pomocą zwykłej kropelki albo superglu... I do tond nie słyszę żadnych dziwnych dźwięków :P

Co do temperatury, mam inny silnik więc nie pomogę wam, ponieważ nie wiem czy to jest u niego normalne czy nie. U mnie tylko raz miałem 100 stopni, jak mi chłodnica poszła. I część płynu chłodniczego wyciekła. Od wymiany chłodnicy i zalania nowego płynu temperatur trzyma mi się zawsze w granicach 85 stopni. :)
GG: 9891042

Awatar użytkownika
szymekstanley

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 17 sie 2008, 10:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice/Mikołów
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: szymekstanley »

evergreen_1987, wymatowalem radio i niestety półka o której wspominasz jest cała i trzyma się dobrze kupy... Nie mam pojęcia co to może byc :(

grubiutki85

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 07 lip 2008, 20:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: grubiutki85 »

co do kwestii temperatury to duza czsesc asterek ma tak iz temperatura rosnie prawie do 100 i wtedy załacza sie wiatrak pozdro
Cyc i spółka z.o.o.

vector

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 26 sie 2008, 20:53
Imię: Krzysiek
Auto: Astra F
Silnik: 1.6 16V ecotec
Lokalizacja: Zagórz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: vector »

...jeżeli chodzi o temperaturę to proponuję zminić termostat, ale najpierw przedmuchaj chłodnicę - u mnie pomogło...


vector

ODPOWIEDZ