Kopułka...

gawor06

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 21 lut 2008, 10:32
Imię: Kuba
Auto: fka Andzi i E39
Silnik: c25xe i m52b28
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Kopułka...

#1

Nieprzeczytany post autor: gawor06 »

witam! mam problem... otóż ostatnio moja astra mi zgasła, o czym pisałem w innym temacie i chciałem odpiąć kable od kopulki dmuchnąć w nie i podpiąć...(zawsze na troche pomagało xD)... i przy odpinaniu jednego kabla troche za bardzo szarpałem i ułamałem ten bolec/gniazdo co wychodzi z kopułki na jeden z kabli od świecy... i teraz jutro musze dojechać do mechanika... i mam pyt. czy moja asterka zapali bez tego jednego kabla czy nawet jej nie meczyć??? dodam ze bede odpalał po kablach rozruchowych bo aku padł...

salus1973

Astro-maniak
Posty: 137
Rejestracja: 16 lip 2008, 16:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: salus1973 »

Zapalić zapali ale będziesz miał do dyspozycji jeden cylinder mniej , a co za tym idzie będzie ci szarpał.Jak masz możliwość to lepiej niech cie ktoś zaciągnie do mechanika.
DKW F- 102>>FSO 1500>>AUDI 80 1,6>>VW GOLF I 1,6>>FSM 126p>>VW GOLF II 1,6>>FIAT TIPO 1,4>> OPEL ASTRA F 1,6 8V CARAVAN>>jest CHRYSLER GRAND CARAVAN

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#3

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Po co do mechanika? Sam wymien kopulke..zajmie Ci to max 10 min. Przy okazji sprawdz w jakim stanie jest "palec" i ew wymien go razem z kopulka. To sa groszowe sprawy i nie ma zadnej filozofii przy wymianie ;)
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

KeySee

Astro-maniak
Posty: 1873
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:52
Imię: Tomek
Auto: Honda Accord
Silnik: ictdi 2.2
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Kwidzyn/Nottingham

#4

Nieprzeczytany post autor: KeySee »

dokładnie tak jak Marys, pisze. Wystarczy wykręcić dwa wkręty, zdejmujesz kopułkę, sprawdzasz palec i przykręcasz nową. Nic więcej nie trzeba dokładać.

ODPOWIEDZ