Piszczy w okolicach alternatora

raqs

Piszczy w okolicach alternatora

#1

Nieprzeczytany post autor: raqs »

Od jakiegoś czasu (roku?) na wolnych obrotach, siedząc za kółkiem słyszę denerwujący pisk (takie 15kHz).
Mechanior oczywiście powiedział, żeby nie wnikać, ale zdaje się że ów pisk stał się głośniejszy. Wędrując uchem pod maską zdawało mi się, że piszczenie dobiega z alternatora (a może paska?) Jak mam sprawdzić, co tak naprawdę piszczy, czy w alternatorze są jakieś tulejki, które mogą się zacierać?
Po zwiększeniu obrotów silnika > 3000 piszczenie ustaje.
Astra F Caravan 1.6 75KM 1996

bronx

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 06 lut 2008, 23:07
Imię: Piotr
Auto: Astra 17xdtl 96r kombi
Silnik: diesel opla
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: bronx »

mam dokladnie to samo a w marcu zmienialem lozyska i pasek nie ma sie czym przejmowac, ja to olałem :)
------------------------------
SPRZEDAM --> zamek do rolety bagaznika
sztuk jedna, strona lewa !!!!!!

------------------------------

dziaba20

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 11 maja 2008, 17:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Młynka
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: dziaba20 »

sprubuj pierwsze napiąć pasek alternatora lub wspomagania lub klimy (niekoniecznie to musi być alternator jeśli to nie pomoże to wymień pasek. a w alternatorze niema tulejek tylko łożyska i to one mogą popisiwać. jeśli tak to do wymiany. sprawdź jaki masz prąd ładowania przy popiskującym pasku (o ile to on) i później zwiększ obroty żeby nie piszczał jeśli prąd wzrosnie to znaczy że pasek. zobacz czy np przy włączonychg wszystkich odbiornikach czyli światła (wszystkie) plus ogrzewanie szyby i wentyl na 4bieg nie popiskuje bardziej. jeśli tak to na 99% pasek
Elektrownia wiatrowa to jest to

venom

Astro-maniak
Posty: 141
Rejestracja: 18 lis 2007, 14:41
Imię: Michael
Auto: V850
Silnik: B5252S
Województwo: śląskie
Lokalizacja: MCE
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: venom »

u mnie świszczało jak turbinka - łożysko w alternatorze od strony paska
Obrazek

salus1973

Astro-maniak
Posty: 137
Rejestracja: 16 lip 2008, 16:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: salus1973 »

no proszę miałem zadać dokładnie to samo pytanie a tu... pytanie i odpowiedzi.dodam tylko że u mnie jak temp. silnika wzrośnie piszczenie praktycznie znika
DKW F- 102>>FSO 1500>>AUDI 80 1,6>>VW GOLF I 1,6>>FSM 126p>>VW GOLF II 1,6>>FIAT TIPO 1,4>> OPEL ASTRA F 1,6 8V CARAVAN>>jest CHRYSLER GRAND CARAVAN

ODPOWIEDZ