Wymiana linki sprzęgła - jakiś ,,knif''???

PEPCIO

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 26 maja 2008, 21:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Wymiana linki sprzęgła - jakiś ,,knif''???

#1

Nieprzeczytany post autor: PEPCIO »

Witam Wszystkich serdecznie.

Zabrałem się do wymiany linki sprzęgła w mojej F-ce 1,7 Isuzu i musiałem się poddać czego bardzo nie lubię :) Czy ktoś zna jakiś ,,knif'' na ściągnięcie i poprawne zamocowanie linki przy pedale sprzęgła ? Dostęp jest tam masakryczny, o ile jeszcze bym ściągnął to słabo widzę założenie nowej linki. Póki co odpuściłem, ale przecierz to musi dać się jakoś zrobić. Kto coś podpowie??

Z Góry Dziękuję

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

PEPCIO pisze:Czy ktoś zna jakiś ,,knif'' na ściągnięcie i poprawne zamocowanie linki przy pedale sprzęgła
.... żaden knif nie potrzebny, tylko ,,sam naprawiam'' strona 139 :shock: :!:

PEPCIO

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 26 maja 2008, 21:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: PEPCIO »

silvo44 pisze:
PEPCIO pisze:Czy ktoś zna jakiś ,,knif'' na ściągnięcie i poprawne zamocowanie linki przy pedale sprzęgła
.... żaden knif nie potrzebny, tylko ,,sam naprawiam'' strona 139 :shock: :!:
W podanej przez Kolegę ,,lokalizacji'' znajduje się jeden bardzo nie wyraźny szkic, z opisu wynika że trzeba odpiąć sprężynę odciągającą pedał sprzęgła, niby ok ale dostęp do tego ustrojstwa jest bardzo ciężki, Kolega już wymieniał sam taką linkę czy tylko czytał książkę ,,Sam naprawiam'' ? Przydała by mi się jakaś porada z życia wzięta. Z Góry Dziękuję .

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

PEPCIO pisze:Przydała by mi się jakaś porada z życia wzięta
Nooo, myślałem, że skoro widziałeś to na żywo i potem w książce, to coś wymyślisz i opanujesz wymianę :P Niestety niezbyt często wymienia się linki, ale poczekajmy chwilę - może odezwie się ktoś kto to faktycznie robił...
A może da się ściągnąć cały pedał :?: Pozdro...

libanek

Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 08 kwie 2008, 21:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: libiąż
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: libanek »

Siemano.. tak przegladam forum i widze cos co robilem jakos w kwietniu... Padl mi przewod miedziany laczacy karoserie z silnikiem.. i cala MASA poszla po lince od sprzegla... Przyjarala sie otulina i sprzeglo dzialac dzialalo.. ale z oporami i przeskokami... Zakupilem linke i wzialem sie wraz z kolega do wymiany.. glowny problem polegal wlasnie na wyjeciu starej linki( a raczej tego zabezpieczenia) z pedalu.. wiem ze mialem wydrukowany z neta szkic, ale albo ja zle interpretowalem albo nie bylo tam dokladnie pokazane.. bo na nic sie to zdalo.. wiem ze zeby wyjac stara linke trzeba zdjac sprezyne odciagajaca pedal ku gorze... Tylko wtedy mozna kombinowac zwyjeciem linki.. problem pozniej jest z zalozeniem tej sprezyny.. ja zrobilem to tak:
najpierw wlozylem nowa linke tak jak isc powinna... pozniej zaczepilem ją o pedal i zablokowalem sprezyna... nastepnie sprezyne na sile naciagnalem takby wskoczyla w miejsce na karoserii ( jest tam taki otwor).. ipozniej pozostaje tylko regulacja sprzegla (najlepiej robic we dwoje...) Aha..Linke najlepiej wyciagac i zakladac przy pdeale wtedy, gdy ten pedal jest odciagniety w gore... - wiekszy dostep jest.. ale i tak zajecie jest niezle i wymaga polozenia sie tam z dobra lampka i w miare drobnymi dłońmi-czego ja niestety nie mialem..ale i tak dalem rade.. w razie czego pisz(cie) na gg;)

Moze i kolega juz wymienil linke.. ale przydac sie moze to innym...

Awatar użytkownika
gch3009

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 15 wrz 2007, 18:53
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: gch3009 »

To może ustalę kilka faktów:
1. Przy moim zaczepie nie ma takiej sprężyny
2. Po odpięciu linki w komorze silnika, pedał sprzęgła opada w gół.
Czy u Wszystkich występuje taka sprężyna (czy też zabezpieczenie ) ??
([External Link Removed for Guests] nic nie ma o zabezpieczeniu czy tez sprężynie. )

Pytam bo po wymianie linki na nową, pedał sprzęgła z oporami wraca do góry,
może to kwestia wyrobienia się linki, po jakimś czasie będzie lepiej ???

Z góry dziękuje za pomoc
gch3009

suchy

Astro-maniak
Posty: 741
Rejestracja: 05 paź 2007, 20:55
Imię: Sławek
Auto: astra F caravan '97
Silnik: x16szr
Lokalizacja: Kamień_M./Witnica/Gorzów_W.
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: suchy »

gch3009, sam montowałeś? nie zgniotleś (lub osoba, która monowała) przypadkiem pancerza?
jestem już stary...

KrzychuDTL

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 03 gru 2008, 1:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rychnowo
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: KrzychuDTL »

Są dwa rodzaje linek sprzęgła do astry,jedna ma końcówkę mocowania do pedału w kształcie litery "S"(mniej więcej) a druga ma taki zwykły porosty "grzybek"
Ja mam u siebie ta pierwszą i przy wymianie właśnie musiałem rozpiąć tę sprężynę od sprzęgła która jest jednocześnie zabezpieczeniem

piotruniek69

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 23 lut 2008, 21:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radom/Koszalin
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: piotruniek69 »

Witam,

U mnie ciężko chodzi pedał sprzęgła przy czym skrzypi ostro i mam pytanie czy po wymianie linki to minie?

libanek

Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 08 kwie 2008, 21:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: libiąż
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: libanek »

piotruniek69, jest szansa ze minie bo mozesz miec na lince zadzior, moze byc zapieczona w ktoryms miejscu itp.. ale moze tez byc to wina samego sprzegla. Zacznij moze od wymiany tych transzych podzespolow (linki) i eliminuj po kolei niedogodnosci... ja bym tak zrobil. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ