błędna wskazania temperatury

dziaba20

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 11 maja 2008, 17:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Młynka
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: dziaba20 »

jeśli chodzi o "termostat" jako o słowo to termostatem też jest ten czujnik co jest w chłodnicy termostaty są choćby w piekarniku. niekoniecznie termostat to urządzenie mechaniczne :) wiem że sie czepiam. u mnie temp jest na trasie i w mieście niezaleźnie od temp otoczenia dokładnie 95C +/- 1C walczyłem z tym żeby zejść chociaż 3 stopnie ale z tego co wiem to wszystko zależy jaki jest ten termostat w bloku silnika a dokładniej jaki jest jego punkt otfarcia
Elektrownia wiatrowa to jest to

esio_22

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 01 lip 2008, 20:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kołbiel
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: esio_22 »

ja tez mam 95 stopni i to dziwne jakies nie jest? a wentylator wlacza sie na 100. przekladalem czujknik tempweatury do kadeta 1.6 i tam pokazuje mi rowniutko 90 czyli czujnik dobry. te 95 stopni to w kazdej astrze 1.4???

marcin84

Astro-maniak
Posty: 170
Rejestracja: 12 sie 2008, 10:43
Imię: Marcin
Auto: Opel Astra F
Silnik: C16NZ
Lokalizacja: Złoczew
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: marcin84 »

A u mnie w trasie temp wynosiła ok 82-83 stopni a w korku podniosła się do ok 95, jak dla mnie to spora rozbieżność i nie wiem czy w trasie to nie za mało.
Co o tym sądzicie.

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

marcin 84. przeczytaj [External Link Removed for Guests] zastosuj na probe i bedziesz mial pewnosc czy termostat jest sprawny .zastosuj term z temp .otwarcia 95 st . 15 -20 min roboty i wszystko sie wyjasni. jak ci sie podniesie to sobie wymienisz term .
marpas 1954

ODPOWIEDZ