Obroty

Obał

Astro-maniak
Posty: 1065
Rejestracja: 17 lut 2008, 23:00
Imię: Bartek
Auto: Astra F, Mondeo Mk II
Silnik: X30XE, 1,8TD
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Piękne :)
Kontakt:

Obroty

#1

Nieprzeczytany post autor: Obał »

Mam silnik X17DTL i moje pytanie brzmi jakia ilość macie obrotów na biegu jałowym i przy 90 bo u mnie jest około 1100 i nie wiem czy wszystko jest w normie

[ Dodano: 2008-08-23, 17:16 ]
i czy w tym silniku jest kontrolka Check Engine
Obrazek

krzrel

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 08 mar 2008, 18:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rychnowo
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: krzrel »

No u mnie na biegu jałowym jest około 900 obr./min. a na ssaniu jest właśnie ok 1100 obr./min.

Przy 90 nie wiem ile mam obrotów ale przy 110 km/h mam 2,500 tys obr./min.

Kontrolki Check Engine chyba nie ma... ;)

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

Obał, już tu komuś podawałem. Widzialem u mechanika wykaz i dla tego silnika na jałowcu jest to 880-920 ( jak sie gdzieś pomyliłem to mnie poprawcie )

Przy 90km/h u mnie jest koło 2k obrotów, a nawet chyba ciutkie poniżej ale dokłądnie nie pamiętam.

check engine wątpie aby była, bo gdyby była to powinna nas informowac ze jest przy włączaniu samochodu.

Dodam ze jeżeli mas za wysokie obroty to wężyk który jest za to odpowiedzialny idzie chyba do pompy vacum. Ale nie jestem pewien. wiem ze jakiś węzyk odpowiada za obroty, bylo mi to nawet pokazywane na ciepłym silniku.

Obał

Astro-maniak
Posty: 1065
Rejestracja: 17 lut 2008, 23:00
Imię: Bartek
Auto: Astra F, Mondeo Mk II
Silnik: X30XE, 1,8TD
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Piękne :)
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Obał »

aha to dobrze wiedzieć bo u mnie jest przy 90 około 2500 i tak jak bym nie miał wolnych obrotów bo cały czas sa na poziomie 1100-1150
Obrazek

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

Obał, A majstrowałeś przy zegarach ?? Albo poprzednik ? Bo jest kwestia ze jak wyciągniesz wskazówke to ona nie jest w połozeniu "0" tylko w jakimś roboczym. trzeba odblokowac ten cycek blokujący i dopiero po odpowiednim zabezpieczeniu zdejmowac zegar ( mozliwe ze wiesz to co pisze ale nie zaszkodzi ) A do ilu masz obroty ? bo u mnie jak sie nie pomyle przy 5 sie zaczyna czerwoje nie raczej przy 6 czerwone a na 7 sie kończy. Ale nie jestem pewien.

Tak sie zastanawiam, ale by wychodziło że padł ci cały mechanizm przy obrotku bo jego przekłamanie nie jest identyczne, ale cholera może i ma nie być identyczne... Tu już jakiś elektromaniak sie niech wypowie jak z tym jest.

Obał

Astro-maniak
Posty: 1065
Rejestracja: 17 lut 2008, 23:00
Imię: Bartek
Auto: Astra F, Mondeo Mk II
Silnik: X30XE, 1,8TD
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Piękne :)
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Obał »

mam nowe zegary i nic nie wskazuje na to aby było grzebane

[ Dodano: 2008-08-24, 01:14 ]
u mnie od 5
Obrazek

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

Obał, Własnie masz nowe zegary, więc może coś jest na nich przestawione. Tu już sie pytaj kolegów elektroników.

A co do obrotów, to możliwe ze czerwone mam od 5 :) jak pisałem nie pamiętam dokładnie :)
[External Link Removed for Guests]

bobi

Astro-maniak
Posty: 1810
Rejestracja: 16 cze 2007, 17:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: bobi »

żeby sprawdzić czy zegary wskazują dobre obroty to jedyną mozliwością jest podjechanie na komputer i sprawdzenie na kompie obrotów i w ten sposób mniej więcej będziesz wiedział czy ci przypadkiem licznik nie przekłamuje. Ja niestety obrotka nie mam ale jak byłem na przeglądzie instalacji gazowej to mi koleś powiedział, że coś za wysokie obroty mam :/
ASTEROIDALNY STAN NIEWAŻKOŚCI .... ;]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

krzrel

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 08 mar 2008, 18:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rychnowo
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: krzrel »

W Vectrze 1993 C18NZ u mojego ojca zostały zmienione same tarcze zegarów na białe oczywiście jakieś niefirmowe i okazało sie ze przekłamują wzwyż o jakieś 200 obr./min.

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

krzrel pisze:W Vectrze 1993 C18NZ u mojego ojca zostały zmienione same tarcze zegarów na białe oczywiście jakieś niefirmowe i okazało sie ze przekłamują wzwyż o jakieś 200 obr./min.
To ten co przekładał musi być jakiś :m żeby przed tym nie sprawdzić czy sie tarcze pokrywają...

Albo zrobił to bez blokowania wskazówki po wyjęciu ogranicznika :)

ODPOWIEDZ