Włącznik świateł przeciwmgielnych

Awatar użytkownika
pik21

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 25 sie 2008, 18:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: z nad morza
Kontakt:

Włącznik świateł przeciwmgielnych

#1

Nieprzeczytany post autor: pik21 »

Witam Wszystkich ! :D
Przeglądałem forum ale nic nie znalazłem dlatego rozpocząłem ten temat,a problem mam taki: halogeny w "astruni"mi szwankują po prostu nie zawsze działają a w piątek mam przegląd więc wiadomo lepiej by było aby zadziałały,czy ktoś jest w stanie mi podpowiedzieć jak wyjąć włącznik od nich ? bo nie za bardzo mieści mi się ręka a i widoczność z pod bezpieczników też jest nie za bardzo,może jest jakiś złoty sposób ? a i jeszcze jedno,który przekażnik jest od halogenów bo wydaje mi się że to ten większy nad brzęczykiem od świateł i obok tego od kierunków (sprawdzałem tylko metodą dotykową) i jak go sprawdzić bo nie jest on zwykły z cewką tylko ma w sobie płytkę i nie chciałbym go czasem spalić.Samochód to Astra 1,4 c14nz gdyby czasem miało to jakieś znaczenie-pozdrawiam i czekam na jakieś wskazówki :roll:
Nie rozmawiam z kimś kto ma pól litra przewagi nademną !

Sky Knight

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 02 gru 2007, 16:06
Imię: Robert
Auto: Astra Classic F (1998)
Silnik: 1600 cm3
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Sky Knight »

halogeny w ogóle Ci nie świecą czy tylko czasami ? :idea:
<<<<<< Górny Śląsk >>>>>>

Awatar użytkownika
pik21

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 25 sie 2008, 18:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: z nad morza
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: pik21 »

szwankowały czasami ale gdzieś od tygodnia już wcale,dlatego stawiam na włącznik ale może być i coś dalej pomiędzy włącznikiem a przekażnikiem.ściągnołem sobie książkę ale tam też za wiele nie widać niby ma pasować blaszka do podważenia o grubości 2mm a u mnie nawet nożyk nie chce wejść i nie wiem czy jest to pojedynczy włącznik czy wyciąga go się razem z tym od przeciwmgielnego tylnego ?
Nie rozmawiam z kimś kto ma pól litra przewagi nademną !

Sky Knight

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 02 gru 2007, 16:06
Imię: Robert
Auto: Astra Classic F (1998)
Silnik: 1600 cm3
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Sky Knight »

...miałem niedawno tak , że przestał mi nagle świecić jeden halogen :evil: myślałem , że żarówka sie spaliła a sie okazało , że po prostu przy samych halogenach pod zderzakiem na wtyczce z halogena zrobił sie taki dziwny, barwny nalot co powodowało , że nie było styku :idea: wyczyściłem i wszystko było git :mrgreen: nie wiem jak u Ciebie jest...byś sobie musiał posprawdzać...czy do halogenów dopływa zasilanie :idea: no chyba , że faktycznie masz coś z włącznikiem :/ jak będziesz musiał go wymontować to może tutaj coś znajdziesz
[External Link Removed for Guests]
<<<<<< Górny Śląsk >>>>>>

Awatar użytkownika
pik21

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 25 sie 2008, 18:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: z nad morza
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: pik21 »

Dzięki za zainteresowaniem się moim problemem w Twoim linku nic nie znalazłem ale jest tam całkiem sporo innych ciekawych opisów na pewno z jednego skorzystam ale to inna sprawa niemniej jednak DZIĘKI.
Może ktoś inny już rozbierał te wyłączniki i coś podpowie-będę wdzięczny.
Nie rozmawiam z kimś kto ma pól litra przewagi nademną !

Awatar użytkownika
Andrew

ex-Staff
Posty: 2912
Rejestracja: 21 wrz 2007, 17:44
Imię: Andrzej
Auto: Szwedzkie
Silnik: Fiata
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Za 7 górami, za 7 lasami

#6

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

Co prawda temat dotyczy zmiany podświetlenia ale jest fotka rozebranego przełącznika
[External Link Removed for Guests]
SAAB, born from jets, killed by assholes

Awatar użytkownika
pik21

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 25 sie 2008, 18:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: z nad morza
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: pik21 »

Wielkie dzięki ! Dzięki zdjęciom i opisowi wiem że są oddzielnie i i trzeba podważyć z każdej strony aby go wyjąć,będę walczył dziś z nim mam nadzieję że go "rozgryzę" bo do piątku już nie daleko.
Pozdrawiam wszystkich !

[ Dodano: 2008-08-26, 19:23 ]
No i udało się halogeny świecą ! :) wyłącznik udało się wyjąć ale okazało się że jednak winę ma przekażnik,po wymianie na inny wszystko działa jak trzeba ! Dzięki wszystkim za pomoc !
Nie rozmawiam z kimś kto ma pól litra przewagi nademną !

ODPOWIEDZ