Opel Astra F sedan - warto kupić ??

Awatar użytkownika
k--88

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 27 sie 2008, 15:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: k--88 »

Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi :D autko własnie ma słuzyć do dojeżdżania do pracy przez brata, a czasami wypady za miasto, wakacje itp. :) w rodzinie mamy jeszcze Swifta 1.0, także raczej do wielkich prędkości nie jestem przyzwyczajony, choć Swift ma kopa przy swoich 55 kucykach i nie moge powiedzieć złego słowa na to autko :), Swift jest 3D więc hatchback już jest ;) , więc myśle że i Astra 1.4 spokojnie wystarczy, byle by nie paliła za dużo.. mile widziane nastepne wypowiedzi :mrgreen: pozdrawiam

Sky Knight

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 02 gru 2007, 16:06
Imię: Robert
Auto: Astra Classic F (1998)
Silnik: 1600 cm3
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Sky Knight »

...jeżdże takim sedanem juz ponad 2 lata i nie narzekam :mrgreen: mogę tylko polecić 8)
<<<<<< Górny Śląsk >>>>>>

jarek-mr

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 30 kwie 2008, 10:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Świnna k.Żywca
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: jarek-mr »

Osobiście kupił bym Astre. Sam ma Astre sedan od 1997r.(silnik1.6 - 75HP) jest w rodzinie(wczesniej ezdzil nią tata). raz tylko mialem z nia problemy z elektryka. wysadł czujnik temp zewnetrznej i sygnal do lambdy zle podawal temp. POza tym zadnych niemilych niespodzianek. w trasie elegancko. w tym roku wypad nad morze spalanie 5.6l /100, w trybie miejskim 7/100 +/- 0,5l. Jestem z niej bardzo zadowolony i bede nia jezdzil az do konca. Co do pojemności bagaznika: jest wystarczajacy na 5 osobowa rodzine.
Sprzedam:
lampy tył oraz licznik W=1102 (bez obrotka).
do Astry f sedan.
-----------------------------------------
kontakt: email: jarek-mrok@o2.pl
tel: 501301027

Awatar użytkownika
Marcin4x4

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 28 lip 2008, 23:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: Marcin4x4 »

Silnik 1,4 w Astrze jest za mały :( 1,6 (75 KM) nie jest demonem prędkości i przyspieszeń, 1,4 to straszny wół. Ale abstrachując od osiągów, to jedyna zaleta 1,4 to mniejsze ubezpieczenie. Ten silnik spali więcej paliwa niż 1,6, szczególnie w mieście i przy dynamicznej jeździe po szosie (wyprzedzanie, etc). Mi ostatnio załadowana pod dach Astra kombi 1,6 spaliła na trasie 5,75 l - nie sądzę, aby z silnikiem 1,4 w takich samych warunkach spaliła mniej - po prostu trzeba go bardziej cisnąć, żeby np. wyprzedzić ciężarówkę. Przekłada się to też na trwałość, etc...
Podsumowując - Astra - TAK, 1,4 - NIE :)
Pozdrawiam!
Marcin

pagus_pgs

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 22 mar 2008, 12:39
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Czechowice-Dz.
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: pagus_pgs »

Nawiazujac do kolegi wyzej uzupelnie jego wypowiedz i przyznam ze na trasie asterka 1.4 16v pali mnie okolo 6 litrow/100km jadac normalnie - ni to max osczednie nie przekraczajac 90km/h ani tez wyprzedzajac wszystko co sie da :)

Awatar użytkownika
michal1987

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 04 lut 2008, 15:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Borowa Góra
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: michal1987 »

Zgadzam się z pochlebnymi opiniami dotyczącymi astry! Moim zdaniem podstawowy silnik 1,4 o mocy 68 KM jest za słaby do tego autka i stosunkowo dużo pali jak na swoją moc- w mieście ok. 10 litrów benzyny. Polecałbym asię z większym i mocniejszym silnikiem, np. 1,6 75 KM. Sam mam taką. Jestem z niej bardzo zadowolony! Asterka jest bezawaryjna, wymieniam w niej tylko części eksploatacje, mało pali- w mieście ok 7- 7,5 litra benzyny, w zależności od tego ile się stoi w korkach.
Jakbym miał wybór pomiędzy astrą a corsą, to wybrałbym astrę, ponieważ jest to większy, wygodniejszy i bezpieczniejszy samochód.
Pozdrawiam i życzę udanego wyboru :)
Ps.: W astrach f trzeba uważać na korozję, ale jak się trafi na zadbany egzemplarz, to nie powinno być z nią większego problemu.

Vincetti

Astro-maniak
Posty: 295
Rejestracja: 05 sie 2008, 13:13
Imię: Jarek
Auto: Nissan Primera P11.144
Silnik: GA16DE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: Vincetti »

Ja Kupiłem Asterkę w sedanie z silnikiem 1.4 82KM i muszę stwierdzić że naprawde świetnie się jeździ. Kupuj i jeździj bo naprawdę nie ma nic lepszego i prostszego w obsłudze:)
Samochody części, silniki, zawieszenia, samochody w całości na części i nie tylko

czarny

Astro-maniak
Posty: 66
Rejestracja: 20 sty 2007, 17:06
Imię: Jacek
Auto: Opel Astra J Energy
Silnik: B14NET
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: czarny »

Moim zdaniem silniczek 1,4 60 KM to trochę mało, choć i tym można jeździć. Lepszy już jest 1,4 16V (90KM) - taką do niedawna posiadałem i śmigała bezproblemowo tzn. prawie bezawaryjnie, lub ewentualnie 1,6 75 KM.

Awatar użytkownika
margines

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 22 lip 2008, 21:10
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: margines »

Swoją zakupiłem jakoś ponad miesiąc temu. Czysty przypadek, trafiła się w dobrym stanie, z małym przebiegiem i ze znana mi przeszłością. Rok 99, silnik 1.4 60 KM, pełny golas (2 x airbag w standardzie i kolor metalic ;) i dość atrakcyjna cena.

Astra mało mi się podobała - auto jak dla mnie bez polotu, bez płciowe. Nigdy nie brałem jej pod uwagę ale miałem dość już poszukiwania auta nie będącego totalnym złomem. Szukałem Alfy 145/146 lub Rovera 214. ale większość okazywała się wielkim nieporozumieniem za astronomiczną cenę.


Jako że do zabawy i pucowania mam Fiata 128 Sport z 76 roku to stwierdziłem że astra jako wozidełko będzie w sam raz.


Silnik owszem słaby ale spokojnie można jechać nim 140 na godzinę, wyprzedzanie też nie jest jakimś wielkim problemem (chyba że pod górkę ;)). Zrobiłem nią trasę około 1200 km (nad morze i z powrotem) i spalanie wyniosło około 5.8l na 100km. W mieście niestety około 8. Po tak krótkim okresie użytkowania jestem z auta jak na razie bardzo zadowolony, zobaczymy jak będzie dalej.

Jednym słowem przyjemne autko, o prostej konstrukcji i tanich częściach zamiennych.

Awatar użytkownika
k--88

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 27 sie 2008, 15:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: k--88 »

no to chyba mnie przekonaliście :) chyba wybiore wersje 1.6 :D myślałem tez nad Swiftem sedan, ale lepiej coś innego do odmiany :)

ODPOWIEDZ